«Дитячий» листок непрацездатності: шпаргалка від ФСС


ФСС у листі від 22 квітня 2020 року № 1087-03-1 нагадав важливі правила надання листка непрацездатності по догляду за хворою дитиною.

Якщо необхідність такого догляду настала у період перебування у щорічній відпустці або у відпустці «за свій рахунок», то допомога по тимчасовій непрацездатності у цей період не надається.

Аналогічна ситуація й із відпусткою для догляду за дитиною до 3 років. «Дитячий» листок непрацездатності не видається у період перебування матері (або іншої працюючої особи), яка доглядає дитину в такій відпустці. Його можуть видати, якщо хвороба дитини продовжується після закінчення відпустки «до 3 років», — з дати, коли мати повинна стати до роботи.

Якщо мати скористалась своїм правом та у період відпустки для догляду за дитиною вийшла на роботу, але на умовах неповного робочого часу, то все одно «дитячий» листок непрацездатності не видається.

А от якщо відпустка «до 3 років» офіційно перервана та мати стала до роботи, то за загальними правилами видається листок непрацездатності по догляду за хворою дитиною та виплачуються «лікарняні». Яким документом підтвердити лікарю, що працівниця дійсно стала до роботи? ФСС пропонує надавати копію наказу про переривання відпустки для догляду за дитиною.

Однак це може бути й інший документ, наприклад довідка з відділу кадрів установи-роботодавця у довільній формі із відповідною інформацією

Матеріали до теми


Військовий стан та пільговий стаж роботи для працівників
Чи зараховується пільговий стаж роботи для працівників у разі неритмічної роботи підприємства чи організації в умовах військового стану? Так, пільговий ...
Роботодавцям розширено програму допомоги по частковому безробіттю
Починаючи із 7 травня 2022 року діє Закон України від 21.04.2022 р. № 2220-ІХ, який спрощує процедури реєстрації безробітних та надання ...