До онлайн-системи «КАДРИ.UA» цього тижня надійшло запитання від кадрового відділу одного з підприємств.
ЗАПИТАННЯ. Як табелювати сумісника, якщо за основним місцем роботи він перебуває у відрядженні?
ВІДПОВІДЬ надає шеф-редактор проєктів «КАДРОВИК.UA» Вікторія Ліпчанська.
Відповідно до пункту 13 розділу I Інструкції про службові відрядження в межах України та за кордон, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 13 березня 1998 року № 59 (далі — Інструкція № 59), на час відрядження особи, яка працює за сумісництвом, оплата праці здійснюється підприємством, що її відрядило.
У разі направлення працівника у відрядження одночасно з основної роботи й роботи за сумісництвом оплата праці здійснюється підприємствами, що направляли працівника у відрядження, а видатки для відшкодування витрат на відрядження розподіляються між цими підприємствами за згодою між ними.
Тобто за дні перебування працівника у відрядженні з основного місця роботи оплата за місцем роботи за сумісництвом не провадиться.
Навчання для кадровиків — семінари, курси, тренінги, вебінари
Індивідуальні курси кадровиків з нуля: 0 (800) 21 99 77
Зауважимо, що Інструкція № 59 є одним з основних нормативних актів, спрямованих на врегулювання відряджень. Однак її положення поширюються лише на органи державної влади та підприємства, що повністю або частково утримуються (фінансуються) за рахунок бюджетних коштів.
Щодо підприємств, які не фінансуються за рахунок бюджетних коштів, Інструкція № 59 має лише рекомендований характер і може використовуватися як допоміжний (довідковий) документ. Для таких підприємств доцільним буде розробити власні локальні акти, виклавши в них питання, пов’язані з врегулюванням відряджень працівників, взявши за основу положення Інструкції № 59. Таким локальним актом може бути Положення про відрядження. Або ж окремі питання стосовно відряджень можна зафіксувати в колективному договорі підприємства.
Письмові і телефонні КОНСУЛЬТАЦІЇ та інші кадрові послуги експертів журналу «КАДРОВИК.UA»
Чинним законодавством не передбачено надання працівнику відпустки без збереження заробітної плати на роботі за сумісництвом у випадку, коли за основним місцем роботи він перебуває у відрядженні.
Тому, щоб протабелювати працівника-сумісника, потрібно, аби він з основного місця роботи надав довідку або копію чи витяг з наказу про його відрядження, де буде зазначено період відрядження. На підставі такого документа на роботі за сумісництвом в табелі обліку використання робочого часу можна зробити відмітку «І» — інші причини неявок.
Спробуйте безплатний доступ до онлайн-системи «КАДРИ.UA» та отримайте готові практичні рішення для будь-якої кадрової ситуації.
Будьте на крок попереду — скористайтеся 24/7-доступом до кадрових рішень у «КАДРИ.UA»! Останні зміни у військовому обліку, бронюванні, відстрочках — розкладено по поличках. Плюс: експертні консультації, готові шаблони документів, поради щодо перевірок і актуальні алгоритми дій для будь-якої ситуації у воєнний час. Все в одному місці — щоб ви завжди діяли впевнено.
Зауважимо, що за останній тиждень фахівцями системи проведено багато консультацій, зокрема з таких тем, як-от:
- Чи кожна посадова інструкція повинна мати окремий реєстраційний номер і дату реєстрації?
- Військовий облік при працевлаштуванні особи, виключеної з обліку: документи та обов’язки
- Зміна істотних умов праці для працівника з інвалідністю
- Чи обов’язково повідомляти працівника про нараховані суми, належні йому при звільненні, письмово?
- Які строки та правила ознайомлення працівника з кадровими наказами?
- Працівник без ВОС у військовому квитку: чи потрібен е-ВОД?
- Про обов’язок пенсіонера інформувати ПФУ про прийняття та звільнення з роботи
- Які дії кадровика при настанні повноліття працівника?
- Чи є затверджена дата, на яку треба розраховувати середньооблікову кількість штатних працівників?
Джерело: КАДРИ.UA