...
Реєструйся

Мінекономіки презентувало Стратегію зайнятості населення-2030


Міністерство економіки України провело громадське обговорення перших напрацювань розробки Стратегії зайнятості населення України-2030. Ця стратегічна рамка має стати практичним інструментом для розвитку економіки: сприяти зменшенню безробіття, розширенню доступу до роботи та підвищенню гнучкості ринку праці. Головна мета – допомогти українкам та українцям реалізувати свій потенціал – через навчання, залучення до праці та підтримку у працевлаштуванні. Розробка Стратегії – частина зобов’язань у межах плану Ukraine Facility.

«Сьогоднішнє обговорення є важливим кроком у нашій спільній роботі. Ми формуємо стратегію не за зачиненими дверима, а через відкриту взаємодію з експертами, представниками бізнесу, громадськістю та міжнародними партнерами. Наше головне завдання – перетворити виклики, що постають на ринку праці, на нові можливості для розвитку. Документ має стати практичним орієнтиром, що сприятиме зростанню продуктивної зайнятості, забезпечить гідні умови праці та посилить економічну стійкість України. У центрі цієї стратегії – людина, її добробут і потенціал», – зазначила Тетяна Бережна, заступниця міністерки економіки України.

Письмові і телефонні КОНСУЛЬТАЦІЇ та інші кадрові послуги експертів журналу «КАДРОВИК.UA»

Під час підготовки Стратегії було проведено дев’ять засідань робочих груп за участі понад 300 представників держорганів, громадськості, бізнесу та міжнародних партнерів.

За підсумками обговорень сформовано такі стратегічні цілі:

  • Підвищення економічної активності населення.
  • Подолання дисбалансів між попитом і пропозицією праці.
  • Посилення інституційної спроможності державних органів та цифровізація.
  • Інтеграція стандартів ЄС до політики зайнятості.

У подальшому цілі та завдання будуть конкретизовані через чіткий план дій із визначеними строками та відповідальними виконавцями.

«Щоб українська економіка стала сильним і надійним партнером Європи, необхідно інвестувати в людей. У межах проєкту REYOIN Німеччина підтримує реформу інклюзивної зайнятості – як стратегічний крок до євроінтеграції та довготривалої стабільності», – наголосив Маркус Колль, керівник відділу співробітництва Посольства Федеративної Республіки Німеччина в Україні.

Навчання для кадровиків — семінари, курси, тренінги, вебінари
Індивідуальні курси кадровиків з нуля: 0 (800) 21 99 77

Наступними кроками стануть:

  • Фіналізація документа.
  • Узгодження Стратегії з партнерами та Єврокомісією.
  • Розробка операційного плану заходів для реалізації стратегічних цілей.
  • Публічне обговорення документа.
  • Подання Стратегії на затвердження урядом.
  • З докладною інформацією про проєкт можна ознайомитись за посиланням.

Проєкт Стратегії зайнятості населення України-2030 розробляється Міністерством економіки України за сприяння Уряду Німеччини та підтримки Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH і Офісу ефективного регулювання BRDO у межах проєкту «REYOIN – Cприяння соціально-економічній інтеграції українців, які повертаються з-за кордону, внутрішньо переміщених осіб та населення приймаючих громад в Україні».

Джерело: Мінекономіки

«КАДРОВИК.UA», друкований журнал на 2026 рік

Матеріали до теми


Порядок формування страхувальниками-роботодавцями коригуючих заяв-розрахунків
Відповідно до частини першої статті 26 Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» та ...
У Мінцифри анонсували найзручнішу послугу з отримання пенсій в «Дії»
Віцепрем’єр – міністр з інновацій, розвитку освіти, науки і технологій – міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров анонсував найзручнішу в ...
«Чотириденка» в Україні: що потрібно зробити, щоб впровадити скорочений робочий тиждень
Багато європейських країн переходять на 4-денний робочий тиждень. Такий формат можуть почати використовувати і в Україні. Секретар Національної ради з ...