Передплати журнал

ФОП на спрощеній системі отримав «лікарняні» від Фонду — чи оподатковують їх


Дохід у вигляді матеріального забезпечення (допомоги по тимчасовій непрацездатності), який виплачується Фондом не включається до доходу фізичної особи — підприємця — платника єдиного податку проте оподатковується за загальними правилами, встановленими Податковим кодексом України (далі — ПКУ) для платників податків — фізичних осіб. Про це говорить індивідуальна податкова консультація від 26 листопада 2021 року № 4511/ІПК/99-00-04-03-03-06.

Варто нагадати, що згідно з підпунктом 4 пункту 292.11 ПКУ до складу доходу ФОП-єдинника не включаються, зокрема, суми коштів цільового призначення, що надійшли від фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування.

Відповідно до підпункту 165.1.1 ПКУ до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включаються, зокрема, винагороди і страхові виплати, які отримує платник податку з бюджетів та фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування та у формі фінансової допомоги інвалідам з Фонду соціального захисту інвалідів згідно із законом, крім виплат пов’язаних з тимчасовою втратою працездатності. Також вказані доходи є об’єктом оподаткування військовим збором (підпункт 1.2 пункту 16-1 підрозділу 10 розділу XX ПКУ).

Таким чином, допомога по тимчасовій непрацездатності нарахована (виплачена) Фондом фізичній особі — підприємцю — платнику єдиного податку, є об’єктом оподаткування податком на доходи фізичних осіб та військовим збором, а Фонд є податковим агентом щодо нарахування, утримання та сплати ПДФО та військового збору до бюджету та подання податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків — фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску (з розбивкою по місяцях звітного кварталу), у строки встановлені Кодексом.

Джерело: https://buh.ligazakon.net

Матеріали до теми


Працевлаштування патронатним вихователем
Патронатний вихователь — це вид тимчасової зайнятості, оскільки здійснюється сплата єдиного соціального внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за патронатного ...
Грошова допомога від Естонської ради у справах біженців
Естонська рада у справах біженців виплачуватиме грошову допомогу громадянам України, які постраждали від війни. Пріоритет надається найбільш вразливим категоріям населення. ...