...
Реєструйся

Голова профспілки працює за сумісництвом. Чи можливо?


Установити окремі обмеження для роботи за сумісництвом можна законодавством, колективним договором або трудовим договором. Про це в роз’ясненні зазначила Федерація профспілок України.

За словами представника Департаменту правового захисту апарату Федерації профспілок України, законодавством не встановлені обмеження роботи за сумісництвом щодо працівників громадського сектору, у тому числі профспілкових організацій.

Водночас у колективному чи трудовому договорі можуть бути встановлені норми, які або регулюють прийняття на роботу за сумісництвом, або встановлюють обмеження роботи працівників за сумісництвом.

Установлення таких обмежень може бути обґрунтованим у випадках, коли робота за сумісництвом не може бути поєднана з роботою за основним місцем роботи, веде до надмірного перевантаження і перевтоми працівника, під час виконання важких робіт і робіт зі шкідливими та небезпечними умовами праці та з урахуванням інших умов.

Потрібна професійна консультація кадрового експерта? Отримай професійну допомогу від наших спеціалістів

Таким чином, у випадку, якщо голова первинної профспілкової організації звільнений у зв’язку з обранням до складу виборних профспілкових органів із попереднього місця роботи, тобто має основне місце роботи в профспілковій організації, а законодавством будь-які обмеження щодо сумісництва для такої категорії працівників не встановлені, то він має право на роботу за сумісництвом.

При цьому варто звертати увагу на наявність обмежень роботи за сумісництвом у разі їх установлення в трудовому або колективному договорі та враховувати це.

Джерело: БУХ.ЛІГА

Передплата

Матеріали до теми


Коли надається допомога по тимчасовій непрацездатності за сумісництвом коштом ПФУ
Частиною першою статті 22 Закону України від 23 вересня 1999 року № 1105-XIV «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі — ...