Фонд соцстраху роз’яснює: застрахована особа, яка в день звільнення стала непрацездатною внаслідок захворювання або травми, що підтверджено листком непрацездатності, має право на отримання допомоги у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю за весь період до відновлення працездатності або до встановлення МСЕК інвалідності.
Висновок Фонду базується на п. 2 ст. 22 Закону № 1105*, згідно з яким Фонд виплачує застрахованим особам допомогу у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю внаслідок захворювання або травми, не пов’язаної з нещасним випадком на виробництві та професійним захворюванням, незалежно від звільнення застрахованої особи в період втрати працездатності.
Тож якщо працівник у день звільнення захворів і потім надав лікарняний, допомогу за рахунок Фонду за ним слід виплатити за весь період, починаючи з шостого дня непрацездатності до одужання працівника або встановлення інвалідності, продовжуючи виплати навіть після звільнення.
Звісно, тут не йдеться про ситуації, коли звільнення відбувається з ініціативи власника або уповноваженого ним органу (ст.ст. 40, 41 Кодексу законів про працю України), — у таких випадках працівника не можна звільняти, поки він не одужає. Виняток — звільнення за нез’явлення на роботу протягом більш як чотирьох місяців поспіль унаслідок хвороби.
Джерело: vobu.ua