Передплати журнал

Інспектори Управління під час перевірки виявили підприємця, який у відпустці без збереження зарплати брав участь у тендерах і вигравав їх


На адресу Управління Держпраці у Кіровоградській області надійшла інформація від органів місцевого самоврядування про те, що окремі суб’єкти господарювання при здійсненні діяльності (реалізації товарів, робіт і послуг тощо) та отриманні коштів за роботу, не перерахували податок на доходи фізичних осіб.

Відповідно до абзацу 10 частини 1 статті 6 Закону України від 5 квітня 2007 року № 877-V «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності», однією із підстав для проведення позапланових заходів є звернення посадових осіб органів місцевого самоврядування про порушення суб’єктом господарювання вимог законодавства у випадках, коли право на подання такого звернення передбачено законом.

Керуючись наявною підставою, Управлінням проведено інспекційне відвідування на підприємстві, основним видом діяльності якого є здійснення будівництва та будівельних робіт. Згідно з наданими документами, наймані працівники на цьому підприємстві є оформленими відповідно до законодавства, але от невеликий нюанс: усі перебувають у відпустці без збереження заробітної плати на період карантину. Здавалось би нічого протизаконного, адже Законом України від 17 березня 2020 року № 530-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)» було доповнено статтею 26 Закону України від 15 листопада 1996 року № 504/96-ВР «Про відпустки» новою нормою: у разі встановлення Кабміном карантину час перебування у відпустці без збереження заробітної плати на даний період не включається у обмежувальний термін, встановлений частиною першою цієї статті (не більше 15 календарних днів на рік).

Проте, за даними системи «PROZORRO», це підприємство брало участь у торгах, які проводились органами місцевого самоврядування і не тільки ними, та ще й ставало переможцем цих торгів. Тут постає питання: як під час перебування керівника у відпустці, підприємство готувало та подавало документацію для участі в торгах, а головне, як керівник міг підписувати документацію та договори за результатами проведених торгів, адже це виконання роботи, за яку згідно зі статтею 94 Кодексу законів про працю України, працівник повинен отримати заробітну плату. Але зарплата керівнику не нараховувалась, та відповідно обов’язкові платежі до бюджету не здійснювались. За результатами інспекційного відвідування вжито заходів, передбачених чинним законодавством.

Останні два роки на діяльність бізнесу впливають карантинні нововведення. На жаль, ще для багатьох підприємців залишається актуальним питання, як при мінімальних затратах отримати максимальні прибутки.

Нагадуємо всім суб’єктам господарювання: чим більшою є спроба зекономити та заплутати перевіряючих, тим більшим залишається ризик сплатити штрафів або за послуги адвокату. В час суцільної комп’ютеризації, дуже складно щось приховати, тому що керуючись цілком законними підставами, контролюючі органи можуть отримувати та використовувати інформацію щодо суб’єкта і з інших джерел.

Джерело: https://kr.dsp.gov.ua

Матеріали до теми


Нова постанова Кабміну щодо спеціального моніторингу погашення заборгованості з виплати зарплати
Кабінет Міністрів України затвердив постанову від 16 вересня 2022 року № 1037 «Про запровадження спеціального моніторингу погашення підприємствами, установами та ...
Основні вимоги до виконання маркшейдерських робіт
Для маркшейдерського забезпечення робіт гірничі підприємства утворюють маркшейдерську службу, укомплектовану необхідними спеціалістами й робітниками, забезпечену спеціально обладнаними приміщеннями, оснащену інструментами, ...