...
Реєструйся

Інспекція праці: втілення програми психосоціальної підтримки на робочому місці має свої переваги


Турбота про ментальне здоров’я працівників – це складова безпеки і здоров’я на роботі. Війна це фактор, наслідки якого безпосередньо впливають на працездатність і продуктивність людини. Війна та її наслідки мають тривалий вплив на ментальне здоров’я населення в цілому і на трудовий колектив та бізнес зокрема.

Дослідження ВООЗ в цьому напрямі свідчать про те, що через зниження продуктивності в результаті тривоги й депресії, глобальні економічні втрати становлять більше 1 трильйона доларів США на рік війни і мають тенденцію до росту якщо конфлікт має багаторічний характер. Інвестиція в зміцнення ментального здоров’я співробітників всього в 1 долар США приносить від 3 до 5 доларів США прибутку для бізнесу. Проблеми психологічного й соціального характеру призводять до втрати робочого часу, підвищують ризик нещасних випадків на роботі, сприяють створенню напруженої атмосфери в колективі.

Передплата на друковану версію «КАДРОВИК.UA» на 2025 рік

Психосоціальна підтримка повинна мати системний, в тому числі профілактичний характер, відбуватись на постійній основі. Психологічна безпека має величезну вагу в збереженні психологічної стійкості як окремого працівника, так і всього робочого колективу загалом.

Україна має успішний досвід у сфері психосоціальної підтримки на робочих місцях, такі виклики для України, як COVID-19 та війна, внесли значні корективи в наявні програми психосоціальної підтримки в усіх секторах економіки.

Зараз, у воєнний, та особливо у післявоєнний час, обмін успішними практиками, тристоронні та двосторонні переговори соціальних партнерів допоможуть сформувати національну політику щодо психосоціальної підтримки у сфері праці.

Джерело: Східне міжрегіональне управління Державної служби України з питань праці

Курс «Підвищення кваліфікації з військового обліку»

Матеріали до теми


Роботодавець зобов’язаний повідомити про нещасний випадок на виробництві!
Порядок розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві (далі — Порядок) затверджено постановою Кабінету Міністрів України ...
Профілактика ВІЛ та СНІД в хірургічний та стоматологічній області: інформує відділ гігієни праці інформує
Вірус імунодефіциту передається через контакт з кров’ю та іншими біологічними рідинами. Найчастіше існує загроза зараження через кров та інші рідини ...
У жовтні 2024 року запрацює новий порядок проходження профілактичних медоглядів для деяких професій
Команда МОЗ реалізувала низку нормативних змін, спрямованих на збереження та зміцнення здоровʼя українців від самого народження. Адже держава зацікавлена в ...