...
Реєструйся

Кадровики, готуйтеся, чергова важлива дата — 1 лютого!


Кадровикам важливо знати, що 1 лютого — останній день подання Інформації про зайнятість і працевлаштування громадян, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню за 2018 рік. Цей звіт подають підприємства із середньообліковою чисельністю штатних працівників понад 20 осіб (ч. 2 ст. 14 Закону України «Про зайнятість населення» від 5 липня 2012 року № 5067-VI№ 5067; далі — Закон № 5067). Метою його надання є сприяння працевлаштуванню соціально незахищених категорій громадян.

З 1 січня 2018 року підприємства з чисельністю штатних працівників від 8 до 20 осіб мали забезпечити працевлаштування не менше однієї особи, якій до настання права на пенсію за віком залишилося не більше 10 років. А вже з 2019 року мають звітувати з квоти.

Важливо знати! На фізичних осіб — підприємців і фізичних осіб, які використовують найману працю, ця норма не поширюється.

Термін «квота» означає норматив працевлаштування категорії громадян, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню.

Відповідно до статті 14 Закону № 5067 квота встановлена:

  • для підприємств, чисельність штатних працівників яких перевищує 20 осіб — 5% середньооблікової чисельності штатних працівників за попередній календарний рік;
  • для підприємств із чисельністю штатних працівників від 8 до 20 осіб — не менше однієї особи в середньообліковій чисельності штатних працівників для працевлаштування осіб, яким до настання права на пенсію за віком лишилося 10 і менше років

Відповідно до частини 3 статті 14 Закону № 5067 роботодавці повинні самостійно розрахувати 5-відсоткову квоту середньооблікової чисельності штатних працівників за попередній календарний рік з урахуванням чисельності громадян, які на умовах повної зайнятості вже працюють на підприємстві і належать до таких, що неконкурентоспроможні на ринку праці.

Форму подання такої інформації наведено у додатку до Порядку надання роботодавцями державній службі зайнятості інформації про зайнятість та працевлаштування громадян, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню, затверджений наказом Міністерства соціальної політики України від 16 травня 2013 року № 271

Затверджена цим наказом форма бланка називається «інформацією», а не «звітом».

Інформація подається роботодавцями щороку не пізніше 1 лютого після закінчення звітного року. Перенесення строку подання на найближчий робочий день Порядком № 271 не передбачено.

Інформація подається до будь-якого органу Державної служби зайнятості України незалежно від місцезнаходження (ст. 14 Закону № 5067; п. 2.5 Порядку № 271).

Рекомендацій щодо способів подання інформації до органів зайнятості немає. На практиці таку звітність подають на паперових носіях у двох примірниках: один надається центру зайнятості, а другий — залишається у роботодавця (з відміткою про отримання).

Більш детальну інформацію щодо Інформації про зайнятість і працевлаштування громадян, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню та інших звітів, читайте у спецвипуску 4’2018 до журналу «КАДРОВИК.UA».

Видання для кадровиків Журнали реєстрації

Матеріали до теми


Які документи в Україні не апостилюють і чому — пояснює Мін’юст
Для офіційного визнання виданих в Україні документів дійсними в інших державах потрібне їх міжнародне підтвердження. Найпоширенішим та найпростішим способом на ...
Нечітка печатка в трудовій — чи є підстава для занепокоєння?
Інструкція про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженої наказом Міністерства праці України, Міністерства юстиції України, Міністерства соціального захисту населення України ...