Кого і де покарають за маску на підборідді — ухвалено закон про нові штрафи за порушення карантину


Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування

Парламентом ухвалено Закон «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)» (законопроєкт № 3981).

Законом статтю 44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі — КпАП) доповнено частиною другою. Передбачено адміністративну відповідальність за перебування в громадських будинках, спорудах, громадському транспорті під час дії карантину без вдягнутих засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів або захисних масок, що закривають ніс та рот, у тому числі виготовлених самостійно. Це потягне за собою накладення штрафу від 170 до 255 грн.

Законом також внесено зміни до статей 219, 221, 222, 236, 255 КпАП, які визначають повноваження щодо складання протоколів та розгляду справ про відповідне адміністративне правопорушення.

Як повідомив заступник міністра юстиції Олександр Банчук, представники поліції, санітарно-епідеміологічної служби та органів місцевого самоврядування зможуть на місці накладати штрафи на осіб за відсутності у них маски або за маску на підборідді під час перебування у громадському місці.

Своєю чергою, міністр юстиції Денис Малюська уточнив: застосування штрафів від 17 до 34 тисяч гривень за порушення будь-яких правил карантину було несправедливим.

Закон встановлює штрафи за неносіння маски у громадських приміщеннях та транспорті у розмірі від 170 до 255 гривень. При цьому застосування такого штрафу буде швидким: його накладатиме поліцейський, представник санітарно-епідеміологічної служби чи органів місцевого самоврядування одразу ж на місці. Але такі штрафи не застосовуватимуться до неповнолітніх, а також за неносіння маски на вулиці.

Матеріали до теми


Заброньовані особи: їх відрядження за кордон в умовах воєнного стану
Ця категорія зазначена в статті 23 Закону України Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію, а також у пункті 26 Постанови Кабінету ...
Держпраці розробила проєкт розслідування нещасних випадків внаслідок воєнних дій
Державною службою України з питань праці розроблено та надіслано на погодження до Міністерства економіки України проєкт постанови Кабінету Міністрів України ...
Безвісти зниклий мобілізований працівник та виплата середнього заробітку
Відповідно до статті 119 Кодексу законів про працю України, на час виконання державних або громадських обов’язків, якщо за чинним законодавством ...