Реєструйся

Коли і хто може заблокувати картковий рахунок?


Суть справи: банк заблокував картковий рахунок позивача. Користувачу повідомили, що такі дії стали наслідком вчинення шахрайських дій з картки. Позивач оскаржив такі дії банку, вказавши, що він не надав доказів такої підозри, а також на численні прохання не розблокував рахунок.

Місцевий та апеляційний суди задовольнили позовні вимоги та зобов’язали розблокувати рахунок.

Колегія суддів Цивільного суду Верховного Суду (далі — ВС) погодилась із таким висновком.

Відповідно до статті 1074 Цивільного кодексу України, права клієнта на розпорядження грошовими коштами можуть бути обмежені виключно за рішенням суду або в інших випадках, зокрема, встановленихЗаконом України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення» від 14 жовтня 2014 року № 1702-VII (далі — Закон № 1702).

Однак відповідно до Закону № 1702:

  • банк може зупинити здійсненні фінансових операцій за рахунком тільки на два дні;
  • Держфінмоніторинг може прийняти рішення про блокування рахунку до п’яти днів (про що зобов’язаний повідомити правоохоронні органи).

Верховний суд вказав, що банк не надав достатніх доказів вчинення шахрайських дій позивачем, а також порушив строки, на які дозволяється призупинення фінансових операцій.
Відповідну постанову по справі № 235/5583/16-ц ВС прийняв 30 січня 2019 року.

Видання для кадровиків Журнали реєстрації

Матеріали до теми


Чи оплатять заяви-розрахунки, які ФССУ прийняв, але не встиг профінансувати до 1 січня: відповідь Фонду
Наприкінці минулого року фахівці Фонду соціального страхування України (далі — ФССУ) здійснювали фінансування заяв-розрахунків в оперативному режимі — кошти для ...
Додаткові документи до заяви-розрахунку: запитання до ПФУ
Запитання: Чи має фізична особа — підприємець, що працює за загальною системою оподаткування, подавати до заяви-розрахунку для отримання «лікарняних» додаткові ...
Виплати в разі нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання: запитання — відповідь ПФУ
Запитання: Хто може розраховувати на страхові виплати з відшкодування шкоди, заподіяної внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання? Пенсійний ...