...
Реєструйся

Коли запрацює електронний кабінет військовозобов’язаного — Міноборони


Як ми вже повідомляли, Верховна Рада ухвалила проєкт Закону про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення порядку обробки та використання даних в державних реєстрах для військового обліку та набуття статусу ветерана війни під час дії воєнного стану від 18 вересня 2023 року № 10062 у другому читанні. У Міноборони акцентували головні зміни, за які проголосували депутати:

1) Хмарні послуги. Україна зможе розміщувати свої ІТ-системи у хмарах країн-членів НАТО. Це посилить кіберзахист, відкриє доступ до розвідданих партнерів та зменшить кількість об’єктів критичної інфраструктури, захист яких потребує додаткового ППО.

2) «Оберіг». Законопроєкт удосконалить взаємодію між реєстрами та розширить перелік відомостей про військовозобов’язаних. Це дозволить наповнити «Оберіг» за спрощеною процедурою: без зайвої бюрократії. А громадянам не потрібно буде збирати купу документів для ТЦК: наприклад, інформація про навчання на денній формі чи дані про інвалідність вже будуть в реєстрі.

Військовий облік: експрес-відповіді на запитання — читайте в журналі «КАДРОВИК.UA»

3) Електронний кабінет військовозобов’язаного. Громадяни зможуть вносити зміни щодо своїх персональних даних. Наприклад, доповнити інформацію про освіту чи знання іноземних мов.

4) УБД. Військові зможуть подавати електронну заяву про отримання статусу учасника бойових дій, особи з інвалідністю внаслідок війни чи члена сім’ї загиблого Захисника. Але у разі неможливості військової частини надати відомості — комісія залишатиметься.

Заступниця міністра оборони України Катерина Чорногоренко пояснила позитиви від законопроєкту в ефірі телемарафону: «Ми зможемо, скажімо так, перший етап — запровадження функціонала електронного кабінету призовника, військовозобов’язаного. Тобто це буде можливість актуалізувати свої дані. Буде надано період, щоб військовозобов’язаний ці дані актуалізував, надав останні достовірні дані. І далі вже ТЦК будуть використовувати ці дані у своїй щоденній роботі».

Аудит з питань військового обліку — комплексний аналіз кадрової документації та перевірка її відповідності вимогам законодавства

Також вона підкреслила, що верифікацію в реєстрі «Оберіг» вже проведено: «Ми верифікували дані й трансформували паперові дані в цифрові. Усунули дублі, неактуальну інформацію, яка була наявна в реєстрі. І зараз покращуємо роботу ТЦК, щоб не було додаткових зайвих відправлених повісток, щоб не було нецільового повідомлення військовозобов’язаних прибути в ТЦК».

За словами заступниці міністра оборони, електронний кабінет військовозобов’язаного планують запустити на початку другого кварталу цього року: «Як тільки закон набуде чинності по факту ми можемо приступити до цієї роботи. І в другому кварталі можемо надати такий функціонал».

Джерело: LIGA ZAKON

Курс «Підвищення кваліфікації з військового обліку»

Матеріали до теми


18 травня запрацює е-кабінет військовозобов’язаних: Міноборони надало пояснення щодо роботи застосунку
Електронний кабінет військовозобов’язаного запрацює 18 травня. Про це в ефірі Радіо Свобода заявила заступниця міністра оборони України з питань цифрового ...
Штрафи за порушення правил військового обліку планують збільшити
Представники трьох різних парламентських фракцій розповіли, наскільки можуть зрости штрафи за порушення правил військового обліку для громадян України, інформує «Протокол». ...
Е-кабінет військовозобов’язаного буде доступним з 18 травня
Електронний кабінет військовозобов’язаного запрацює 18 травня, повідомляє  LIGA.net. Про це в ефірі Радіо Свобода заявила заступниця міністра оборони з питань цифрового розвитку, цифрових ...
Механізми оскарження постанов військово-лікарських комісій
Військово-лікарська експертиза відіграє ключову роль у забезпеченні обороноздатності держави та гарантуванні прав військовослужбовців і призовників на належний захист їхнього здоров’я. ...