Комітет нацбезпеки рекомендує прийняти зміни до законів щодо мобілізації


Комітет з питань національної безпеки і оборони рекомендує Верховній Раді прийняти за основу та в цілому проект закону про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення проведення мобілізації та гарантій громадянам, які проходять військову службу за призовом під час мобілізації.

Законопроектом № 4710 пропонується встановити додаткові гарантії щодо соціального захисту призваних під час мобілізації військовослужбовців, збереження їхніх робочих місць і заробітної плати, запобігання погіршенню рівня достатку військовослужбовців та їхніх родин.

Проектом, зокрема, передбачається зобов’язати банки та інші фінансові установи призупинити нарахування відсотків та пені боржникам, що були призвані на військову службу під час мобілізації, гарантувати збереження робочих місць і рівня заробітної плати за мобілізованими до лав Збройних Сил та Національної гвардії.

Згідно з проектом, під час відновлення на роботі не можуть проводитися будь-які додаткові перевірки.

Документом пропонується встановити, що держава припиняє на період служби нарахування податків та інших зборів, що вимагаються від підприємця-фізичної особи, що був призваний під час мобілізації.

Проектом також пропонується встановити кримінальну відповідальність за неналежне виконання військово-транспортного обов’язку (ухилення, невиконання) керівниками підприємств.

Відповідні зміни пропонується внести до низки законодавчих актів, зокрема, до Кримінального кодексу і Кодексу законів про працю України, законів «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», «Про військовий обов’язок і військову службу» та «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення проведення мобілізації».