Реєструйся

Компенсації роботодавцям за працевлаштування ВПО


Уже понад 37,3 мільйона гривень виплачено роботодавцям на компенсації заробітної плати внутрішньо переміщеним особам (далі — ВПО). Рішення про надання коштів прийнято щодо 5030 підприємців за працевлаштування 8415 осіб.

Загалом у межах програми роботодавці подали 5194 тисяч пакетів документів. 3458 тисяч запитів щодо отримання компенсації надали юридичні особи й 1736 тисяч — фізичні особи-підприємці.

«Вимушено переміщені особи потребують особливої підтримки. Зокрема, це стосується працевлаштування. Більшість відчувають складнощі з пошуку роботи в нових місцях проживання. Тому держава стимулює підприємства працевлаштовувати цих людей, компенсуючи роботодавцям частину заробітної плати. Таким чином, вирішуємо одразу дві проблеми — мінімізуємо безробіття серед ВПО та даємо поштовх бізнесу до активізації діяльності», — зазначила заступниця Міністра економіки України Тетяна Бережна.

Програма компенсації витрат на оплату праці ВПО передбачає надання роботодавцям виплати в розмірі 6,5 тисяч гривень за кожного працевлаштованого вимушеного переселенця. Учасники програми отримують таку допомогу впродовж 2 місяців.

Щоб одержати кошти, роботодавець має укласти трудовий контракт із внутрішньо переміщеною особою та зареєструвати дані про неї на порталі «Дія». Через 5 днів підприємцю необхідно подати заявку на отримання компенсації разом із документами, що підтверджують виплату зарплати й відрахування.

Учасниками програми можуть стати роботодавці, які стоять на обліку як платники єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та подали податкову звітність за 4 квартал 2021 або весь 2021 рік. Бюджетні організації або фонди соціального страхування не мають права на виплати.

Джерело: Міністерство економіки України

ТОП-30 відповідей на запитання кадровиків у воєнний час

Матеріали до теми


Триває робота над законопроєктом № 10062: пропонуються доопрацювання
У Верховній Раді України 20 вересня 2023 року зареєстровано проект Постанови про прийняття за основу проекту Закону України про внесення ...
Нова роль Реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів у веденні військового обліку та набуття статусу учасника бойових дій онлайн: зареєстровано закопроєкт
У Верховній Раді України 18 вересня 2023 року зареєстровано проєкт Закону про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення ...
Порушення трудового законодавства: за що роботодавцям доводиться відповідати за Кримінальним кодексом
Відповідальність за порушення трудового законодавства для роботодавців є важливим елементом правового регулювання трудових та корпоративних відносин у багатьох країнах, включаючи ...