...
Реєструйся

Контракт: трудовий договір не для всіх


Працівник реалізує право на працю, укладаючи трудовий договір про роботу, в тому числі у вигляді контракту.

Контракт відрізняється від звичайного трудового договору такими особливостями:

  • укладається в письмовій формі;
  • у контракті можуть установлюватися додаткові (крім зазначених у законодавстві) підстави щодо його розірвання;
  • контракт має строковий характер;
  • сфера застосування контракту визначається законами України.

Сторони мають можливість установлювати додаткові заходи щодо взаємодії відповідальності з одночасним надання пільг і переваг, які мають бути зафіксовані в контракті і не будуть вважатися такими, що погіршують становище працівника порівняно з чинним законодавством України.

Контракт укладається у випадках, коли трудові відносини не можуть бути встановлені на невизначений строк з урахуванням характеру майбутньої роботи, або інтересів працівника та в інших випадках, передбачених законодавством.

Якщо законом укладання контракту не передбачено, то власник або уповноважений ним орган не має права укладати з працівником контракт, навіть якщо буде згода сторін.

Детальніше про те, з якими працівниками можна укладати контракт, а також про наслідки укладання контракту замість трудового договору, ви можете дізнатись за допомогою журналу «КАДРОВИК.UA».

Видання для кадровиків Журнали реєстрації

Матеріали до теми


Особливості праці неповнолітніх: роз’яснення від інспекції праці
Враховуючи сучасні тенденції, на ринку праці зростає кількість молодих людей, які активно працевлаштовуються для отримання додаткових доходів. Однією з особливостей ...