«Лікарняний» не перериває двомісячного попередження у разі скорочення штату працівників — Держпраці


Працівника звільнять, коли закінчиться тимчасова непрацездатність

В ГУ Держпраці у Дніпропетровській області поснили, як звільняють у випадку скорочення штату працівників, якщо на дату скорочення працівник перебуває на лікарняному.

Про наступне звільнення працівника персонально письмово попереджають не пізніше ніж за два місяці до дати запланованого звільнення (ст. 49-2 Кодексу законів про працю, далі — КЗпП). При цьому чинне законодавство не передбачає виключати зі строку попередження працівника про наступне звільнення час перебування його у відпустці або на лікарняному.

Роботодавцю за своєю ініціативою заборонено звільняти працівника у період його тимчасової непрацездатності. Це випливає із аналізу частини третьої статті 40 КЗпП. Винятки становлять випадки повної ліквідації підприємства та нез’явлення працівника на роботу протягом більш як чотирьох місяців підряд внаслідок тимчасової непрацездатності.

Тож в наведеній ситуації звільняють працівника у перший робочий день згідно з графіком роботи після закінчення тимчасової непрацездатності. Вдруге повідомляти працівника про звільнення за два місяці не потрібно, адже дату звільнення перенесли не з ініціативи та не з вини роботодавця.

Що стосується листка непрацездатності, то його потрібно оплатити повністю, оскільки його видали ще під час перебування працівника у трудових відносинах з роботодавцем. Останній день трудових відносин — день звільнення. Тому він також включається до цього періоду.