Механізм компенсації за створення нових робочих місць


Державний центр зайнятості у листі № Д4-01-3626/0/6-13 надав роз’яснення щодо компенсації за створення нових робочих місць.

Відповідно до законів України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» та «Про зайнятість населення» фізична особа-підприємець має право одержувати за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття:

• як роботодавець – інформаційно-консультаційні та інші послуги, передбачені законодавством;

• як застрахована особа – матеріальне забезпечення на випадок безробіття та соціальні послуги.

Законом України «Про зайнятість населення», який набув чинності з 1 січня 2013 року, передбачено стимулювання роботодавців до створення нових робочих місць і працевлаштування на них громадян, які мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню, зокрема молоді, якій надається перше робоче місце, одиноких батьків, інвалідів, осіб, яким до настання пенсійного віку залишилося 10 і менше років та ін.

Механізм компенсації роботодавцю виплат у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування визначено постановою Кабінету Міністрів України від 15.04.2013 р. N 347 «Деякі питання реалізації статті 26 та частини другої статті 27 Закону України «Про зайнятість населення», яка набула чинності 30 травня 2013 року. Компенсація роботодавцю виплачується щомісяця протягом одного року з дня працевлаштування особи за умови збереження його зайнятості протягом 2 років.

Нововведенням є також стимулювання суб’єктів малого підприємництва до створення нових робочих місць у пріоритетних галузях економіки. Так, суб’єкт малого підприємництва, який створює нові робочі місця і працевлаштовує на них безробітних на 2 роки, протягом року може отримувати щомісячну компенсацію в розмірі єдиного внеску. При цьому працівники, які були прийняті на роботу з виплатою компенсації, не можуть бути звільнені з ініціативи роботодавця та за згодою сторін.