...
Реєструйся

Міноборони планує полегшити походи до ТЦК й ВЛК: що пропонують


Міністерство оборони України має намір усунути потребу приходити саме до того територіального центру комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СПП), де людина стоїть на обліку. Про це повідомила заступниця очільника Міністерства оборони України Катерина Черногоренко в ефірі телемарафону.

Як пояснила Черногоренко, якщо людина стала на облік в одній області, а пізніше почала жити в іншій — вона матиме можливість піти саме до того ТЦК, куди їй буде зручніше.

Курс «Підвищення кваліфікації з військового обліку»
Формат: відеоуроки • Для довідок: 0 (800) 219-977

Зміни щодо відвідування ТЦК очікуються вже найближчим часом. Наразі це питання обговорюється з Генеральним штабом Збройних сил України (ЗСУ). Зокрема цю ідею підтримує Офіс Президента й Кабінет Міністрів.

Аналогічний підхід стосуватиметься й військово-лікарських комісій (ВЛК). «Буквально до літа 2025 року ми відв’яжемося від конкретних ВЛК і зможемо проходити медичний огляд в будь-якому закладі охорони здоров’я, який зручно людині. Це може бути і заклад охорони здоров’я державної власності, і приватна клініка. Вся екосистема медзакладів, де людині зручно це робити», — додала вона.

Послуги з військового обліку • Письмові і телефонні КОНСУЛЬТАЦІЇ
Для довідок: 0 (800) 219-977

За словами Черногоренко, ТЦК й СП працюють з Єдиним державним реєстром «Оберіг». «Тож зараз ми вже маємо цифрову інфраструктуру для того, щоб відв’язатися від конкретного ТЦК та СП. Працівник ТЦК відкриває інтерфейс і працює безпосередньо з людиною через єдину загальнонаціональну систему. Тому тут буде дуже швидко і легко зробити екстериторіальність», — зауважила чиновниця.

У випадку з ВЛК й закладами охорони здоров’я, тут Міноборони також підготовлене, оскільки в Україні діє електронна система охорони здоров’я, яка буде здатна передавати відомству необхідні дані. «Умовно придатність/непридатність може бути направлена нам для того, щоб швидко внести ці зміни і вивантажити людині в “Резерв+” ці дані», — пояснила Черногоренко.

Нагадаємо, після повномасштабного вторгнення, в країні діє воєнний стан та мобілізація. Нещодавно Рада підтримала продовження воєнного стану та загальної мобілізації в Україні ще на 90 діб, до 9 травня.

Джерело: РБК-Україна

Вебінар «Військовий облік і бронювання: плануємо 2025 рік правильно»

Матеріали до теми


Статус особи з інвалідністю внаслідок війни: хто має право та як його отримати
Люди, які отримали інвалідність внаслідок поранень, контузій, каліцтв або захворювань під час воєнних дій, мають право на отримання статусу особи ...
Робота та навчання лише з військово-обліковими документами
Під час прийняття на роботу або на навчання громадян України, які належать до категорії призовників, військовозобов’язаних чи резервістів, державні органи, ...
Зник безвісти під час служби: що буде з посадою мобілізованого?
У Держпраці надали роз’яснення щодо ситуації, коли мобілізованого працівника визнано безвісти зниклим, і чи має при цьому роботодавець продовжувати зберігати ...
Частині військових скоротять термін базової підготовки: кого це торкнеться
Базова загальна військова підготовка (БЗВП) стане простішою та коротшою для «обмежено придатних». Нові правила набирають чинності вже з 1 травня. ...