Мінсоцполітики боротиметься з роботодавцям, які не виплачують зарплати


Міністерство соціальної політики України «оголошує війну» недобросовісним роботодавцям, які не виплачують заробітні плати, порушуючи тим самим конституційні права громадян. Про це в ефірі 5 каналу заявив Міністр Павло Розенко

Павло Розенко поінформував, що на сьогодні, у цілому по Україні, заборгованість із виплати заробітної плати досягла позначки 2 млрд. грн. «Це ненормальний процес, коли порушується основне соціальне право українця. Безумовно, є негативні процеси, пов’язані із ситуацією на Сході України, де підприємства, на жаль, об’єктивно не можуть розрахуватися зі своїми працівниками. Але є й інша складова — недобросовісність роботодавців, які, прикриваючись воєнними діями, порушують права громадян», — сказав він.

 Така ситуація, за словами Міністра, серед іншого, була спровокована і тим, що протягом року діяв мораторій на перевірку суб’єктів підприємницької діяльності. «Але Верховна Рада України цей мораторій не продовжила і з 1 липня його скасовано. Міністерство соціальної політики зараз займе абсолютно жорстку позицію – ми оголошуємо війну недобросовісним роботодавцям, які порушують конституційні права громадян», — заявив глава Мінсоцполітики.

 «Хочу наголосити, що за порушення законодавства у сфері оплати праці передбачена не лише адміністративна, а й кримінальна відповідальність. І це повинні усвідомити всі керівники підприємств, які не виплачують людям заробітні плати. Ми будемо здійснювати всі заходи для того, щоб захистити права українців. І результати, переконаний, ми дуже швидко побачимо», — запевнив Павло Розенко.

Урядовий портал