Передплати журнал

Мінсоцполітики завершує роботу над законопроектом про впровадження накопичувальної пенсійної системи


Спеціальна робоча група при Мінсоцполітики завершує роботу над законопроектом про впровадження накопичувальної пенсійної системи. Про це в інтерв’ю виданню «Власть денег» заявив Міністр соціальної політики Павло Розенко

«Сподіваємося, що його приймуть у цьому році, щоб з 1 січня 2016 документ набув чинності. На першому етапі за допомогою такого експерименту ми плануємо залучити на персональні рахунки, як мінімум, 1 млрд. грн», — сказав він.

Міністр пояснив, що це «довгі» гроші, які будуть інвестуватися в цінні папери, у тому числі в ОВДП. «Вони почнуть працювати на економіку. Якщо експеримент пройде вдало в невеликій групі, ми впровадимо таку ж систему в масштабах всієї країни», — зауважив Павло Розенко.

Він також зауважив, що для ефективного реформування пенсійної системи залучатиметься досвід західних країн, зокрема Польщі. «Там у кінці 90-х була впроваджена система
індивідуальних пенсійних рахунків, на які кожен поляк відраховує внесок з зарплати. Частина цих грошей йде в державну Систему соціального страхування (за рахунок цих грошей пенсії отримують люди, які в новій системі взяти участь не встигли), інша — на рахунок відкритих пенсійних фондів, якими управляють приватні компанії», — розповів Міністр, наголосивши, що впровадження такого механізму дозволило Польщі акумулювати потужний інвестиційний ресурс для економіки.

«Але паралелі проводити складно. У нас люблять говорити, що на одного працюючого українця припадає один пенсіонер. Офіційно і тих і інших в країні налічується по 13 млн. Але реально ситуація виглядає інакше: працюють близько 17-18 млн., але з них тільки 13 млн. легально платять внески до ПФ, — зазначив він. — За даними соціологів, 60 % громадян, яким офіційно нараховується мінімальна зарплата, зізнаються, що отримують також зарплату в «конвертах».

«Загальний обсяг зарплат в «тіні» оцінюється близько 200 млрд. грн. Головне питання — як добути цей ресурс і стимулювати людей платити до ПФ», — підкреслив Павло Розенко.

Урядовий портал