Реєструйся

Молодь на ринку праці та профорієнтація майбутніх спеціалістів


Служба зайнятості Хмельниччини активно допомагає молоді обрати професію, щоб реалізуватися в професійному плані. 

У січні-липні 2021 року послугами Хмельницької обласної служби зайнятості скористалися 16,9 тис.осіб з числа молоді віком до 35 років, з них — 9,7 тис. мали статус безробітного, отримали роботу — 3,8 тис. осіб. Найбільше молодь працевлаштовується за професіями: продавець, кухар, офіціант, водій, швачка, сестра медична (брат медичний), касир, тракторист, менеджер (управитель) зі збуту, слюсар-ремонтник тощо. Серед випускників навчальних закладів послугами обласної служби зайнятості скористалися 307випускників закладів вищої освіти,  101 випускник закладів професійної (професійно-технічної) освіти. 

Особлива роль відводиться профорієнтаційній роботі. Цьогоріч службою зайнятості реалізується профорієнтаційний проєкт для молоді «Успішна молодь — успішна громада!». Проєктом передбачені різноманітні заходи та консультації для  безробітної молоді. Фахівці з профорієнтації під час заходів розповідають молоді як користуватися джерелами пошуку вакансій, як підготуватися до співбесіди з роботодавцем та написати резюме, інформують про можливості отримання затребуваних професій та відкриття власної справи. У разі потреби змінити або опанувати актуальну професію, пропонуються послуги з використанням профдіагностики. Окрім того, молодь інформують про можливості навчання на онлайн-курсах на різноманітних платформах: «Career Hub», «Prometheus», «Coursera», «Освітній портал», «Дія.Цифрова освіта». Працюють клуби «Правова абетка», «Територія успіху», «FORWARD  клуб», «Рецепти успіху», «Я — успішна жінка», «NEW GENERATION», «Пошук». Новацією 2021 року є робота Відкритої школи онлайн комунікацій для молоді. Протягом лютого — липня в рамках Школи проведено 68заходів, в яких взяли участь 890 осіб.

Довідково: протягом січня — липня поточного року профорієнтаційні послуги отримали 8,3 тис. безробітних молодих осіб. З початку року філії Хмельницького ОЦЗ та центри зайнятості провели 4 тис різноманітних профорієнтаційних заходів.

Проведення профорієнтаційних заходів допомагає  молодим людям стати більш активними, мобільними, впевненими в своїх силах, більше дізнатися про свої можливості, реалізувати свої мрії та плани. 

Джерело: за матеріалами Управління Держпраці у Хмельницькій області

Матеріали до теми


Єдиний реєстр кваліфікацій замість КП та ДКХП будуть доопрацьовувати: законопроєкт № 9630/П
У Верховній Раді України 20 вересня 2023 року зареєстровано проєкт Постанови про прийняття за основу проєкту Закону України про внесення ...
Про перевірки дотримання роботодавцями вимог законодавства про працю
В умовах воєнного стану Держпраці та його територіальні органи здійснюють позапланові перевірки щодо дотримання роботодавцями вимог законодавства про працю. Зокрема ...