...
Реєструйся

МОЗ пояснило, чи потрібен негативний ПЛР-тест для виходу на роботу


Вимога роботодавця надавати негативний результат ПЛР-тесту для виходу з «лікарняного» суперечить законодавству, повідомив заступник міністра охорони здоров’я, головний державний санітарний лікар Віктор Ляшко під час брифінгу, що відбувся в Києві 5 листопада.

«Велика кількість керівників установ чомусь не допускає людей на роботу після того, як лікар закрив їм «лікарняний», вони вимагають негативного тесту ПЛР. Хочу сказати — це суперечить чинному законодавству», — заявив він.

За словами В. Ляшка, є 3 причини, щоб закрити листок непрацездатності людині, яка одужала від COVID-19:

• минуло 10 днів від першого дня появи симптомів, при цьому 3 дні симптоми відсутні;

• минуло 10 днів від отримання позитивного результату ПЛР-тесту, при цьому 3 дні симптоми відсутні;

• негативний результат ПЛР-тесту.

«Ці всі фактори є рівноцінними, і сімейний лікар визначає, як закрити «лікарняний». При закритті «лікарняного» не повинно бути жодного булінгу, і ми можемо спокійно приймати людей, які перехворіли, і пускати їх в колектив. Є рекомендації ВООЗ, є стандарт МОЗ, які свідчать, що якщо один із трьох критеріїв дотримано — то людина не може інфікувати іншу людину», — додав головний санлікар.

Унікальне тематичне видання від експертів журналу «КАДРОВИК.UA» — «Листки непрацездатності»

Матеріали до теми


Використання ШІ та цифрових інструментів в системі управління охороною праці в Україні
В умовах війни українські підприємства змушені адаптуватися до нових реалій, впроваджуючи сучасні інструменти для збереження життя та здоров’я працівників. Від ...
У кожному регіоні України запрацюють центри підготовки громадян до національного спротиву
Кабінет Міністрів ухвалив постанову, яка затверджує порядок створення та функціонування центрів, а також вимоги до їх діяльності. Відповідне доручення Президент ...