На Тернопільщині у роботодавця виявлено неоформленого працівника


Посадовими особами Управління Держпраці проведено позаплановий захід державного контролю у суб’єкта господарювання — громадянина Великобританії, який є співзасновником та директором швейного підприємства, розташованого на території одного зі спальних масивів міста Тернополя.

Заходом, проведеним за зверненням двох працівників швейного підприємства, з’ясовано, що підприємець використовував працю за різними посадами 244 працівників, з якими оформив трудові відносин. Проте 1 працівник за посадою різальника тканини працював у швейному цеху упродовж майже місяця неформально.

За використання незадекларованої праці до роботодавця-іноземця вживаються заходи відповідно до наданих повноважень. Оскільки суб’єкт господарювання перебуває на загальній системі оподаткування Управлінням Держпраці прийнято рішення щодо розгляду справи про накладення штрафу. Окрім того, розпорядчим документом його зобов’язано узаконити трудові відносини з найманим працівником.

Нагадаємо, що до юридичних та фізичних-осіб підприємців, які перебувають на загальній системі оподаткування та, які допустили порушення в частині оформлення трудових відносин при використанні найманої праці застосовується штраф у десятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, що на сьогодні становить 65 000 гривень за кожного працівника, відносно якого скоєно порушення.

Джерело: te.dsp.gov.ua

Матеріали до теми


Обрахунок пенсій: негативний вплив низьких зарплат під час війни пропонують нівелювати
У Раді зареєстрували законопроєкт № 7453 від 09 червня 2022 року, який може скоригувати норми Закону України від 9 липня ...
Листки непрацездатності: як отримати допомогу за кордоном?
Попри вимушену евакуацію за кордон, українці не втрачають свого права на соціальний захист та забезпечуються допомогами від Фонду соціального страхування ...