На які соціальні послуги зріс попит: результати дослідження


Результати дослідження соціальної роботи в територіальних громадах до та під час воєнного стану показали, що в 2–4 рази зріс попит на такі послуги:

  • надання гуманітарної і натуральної допомоги;
  • надання соціальної допомоги вдома;
  • надання соціального супроводу після запровадження воєнного стану.

Окрім цього, значно зросла кількість наданих інформаційних та консультаційних послуг, зокрема психологічної допомоги, переважно завдяки обслуговуванню внутрішньо переміщених осіб.

Водночас майже зник попит на такі послуги:

  • супровід під час інклюзивного навчання;
  • соціальна профілактика;
  • медіація;
  • соціальна адаптація.

Дослідження показало, що кількість людей, яким надаються базові соціальні послуги в громадах, більше залежить не від кількості мешканців, а від географічного розташування громади, соціальної мобільності населення та активності органів соціального захисту.

Зазначимо, що дослідження соціальної роботи в територіальних громадах до та під час воєнного стану проводилося за підтримки Світового банку агентством стратегічних рішень ShiStrategies у два етапи. Перший етап відбувався в січні-лютому 2022 року станом на січень 2022 року, а другий — у травні-червні 2022 року.

У ньому взяли участь 948 малих, середніх та великих територіальних громад із 24 регіонів України. Під час другого етапу дослідження були опитані громади, де проводилися бойові дії, які були окуповані, та громади, які перебували у відносно безпечних місцях.

Джерело: Міністерство соціальної політики України

ТОП-50 відповідей на запитання кадровиків у воєнний час

Матеріали до теми


Інформація для переселенців, які шукають роботу: Мінцифри надало перелік держпослуг на Гіді
Не пошуком прихистку єдиним. Українці, які переїхали, рятуючись від війни, також намагаються знайти роботу на новому місці. Саме тому Міністерство ...