...
Реєструйся

Навчання з питань охорони праці: чим передбачено та хто може його проводити


Відповідно до статті 18 Закону України «Про охорону праці», працівники під час прийняття на роботу і в процесі роботи повинні проходити за рахунок роботодавця інструктаж, навчання з питань охорони праці, з надання першої медичної допомоги потерпілим від нещасних випадків і правил поведінки у разі виникнення аварії.

Разом з тим, працівники, зайняті на роботах з підвищеною небезпекою або там, де є потреба у професійному доборі, повинні щороку проходити за рахунок роботодавця спеціальне навчання і перевірку знань відповідних нормативно-правових актів з охорони праці.

Посадові особи, діяльність яких пов’язана з організацією безпечного ведення робіт, під час прийняття на роботу і періодично, один раз на три роки, проходять навчання, а також перевірку знань з питань охорони праці за участю профспілок.

Наголошуємо, що працівники, у тому числі посадові особи, які не пройшли навчання, перевірку знань з охорони праці до виконання робіт не допускаються.

Порядок проведення навчання та перевірки знань посадових осіб з питань охорони праці визначається Типовим положенням, затвердженим Наказом Державного комітету України з нагляду за охороною праці від 26.01.2005 №15.

Відповідно до вимог п.1.5 Типового положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці, суб’єкт господарювання, який має намір проводити навчання з питань охорони праці працівників інших суб’єктів господарювання, надає територіальному органу центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сферах промислової безпеки, охорони праці ( Держпраці), декларацію відповідності його матеріально-технічної бази вимогам законодавства з питань охорони праці та промислової безпеки.

Станом на сьогодні до ГУ Держпраці у Львівській області декларації відповідності матеріально-технічної бази вимогам нормативно-правовим актів з охорони праці щодо проведення навчання з питань охорони праці працівників інших суб’єктів господарювання подали 32 підприємства. З переліком цих організацій можна ознайомитись на сайті Головного управління Держпраці у Львівській області у розділі «Громадянам»- «Навчання з питань охорони праці», а також на сайті Державної служби України з питань праці у розділі «Діяльність»-«Реєстри».

Видання для кадровиків Журнали реєстрації

Матеріали до теми


Виробнича практика учня: що каже ДПС про повідомлення?
Для проходження виробничої практики слухачами професійно-технічних закладів (далі – ПТНЗ) ці заклади освіти укладають відповідні договори із підприємствами, установами та ...
Використання ШІ та цифрових інструментів в системі управління охороною праці в Україні
В умовах війни українські підприємства змушені адаптуватися до нових реалій, впроваджуючи сучасні інструменти для збереження життя та здоров’я працівників. Від ...
Медичні протипоказання: коли працівник може бути відсторонений без збереження зарплати
Якщо працівник не може виконувати свої обов’язки через стан здоров’я, роботодавець має право відсторонити його від роботи на підставі медичних ...
Комплексні заходи з охорони праці: з чого почати і як не забути головне
Комплексні заходи з охорони праці – це заходи щодо досягнення встановлених нормативів безпеки, гігієни праці та виробничого середовища, підвищення наявного ...