...
Реєструйся

Наявність запису в трудовій книжці не гарантує зарахування стажу


Запис в трудовій книжці вже давно перестав бути гарантією нарахування необхідного для пенсії стажу. Зараз грає роль страховий стаж. Тобто рахуються ті місяці, за які був сплачений єдиний соціальний внесок. Для цього потрібно працювати офіційно.

Страховий стаж — це період, протягом якого особа підлягала державному соціальному страхуванню та за який щомісяця сплачено страхові внески (єдиний соціальний внесок) в сумі не менше, ніж мінімальний страховий внесок.

 

Електронні та паперові трудові книжки: актуальні запитання — читайте в журналі «КАДРОВИК.UA»

Недобросовісні роботодавці інколи пропонують працівникові «зарплату в конверті», і, відповідно, не сплачують за нього страховий внесок/ЄСВ. Проте погоджуючись на таку схему, працівник, фактично, дає мовчазну згоду на обкрадання. І як результат — втрачений стаж, а отже — недонарахована пенсія в майбутньому.

Зверніть увагу! Страхові внески (єдиний соціальний внесок) сплачуються однією сумою за всіх працівників. Тому, якщо надходить лише частина суми, страховий стаж не зараховують нікому.

У трудовій книжці неправильно зазначено по батькові працівника: як внести виправлення? — читайте в журналі «КАДРОВИК.UA»

Нагадуємо, що перевірити факт сплати/несплати роботодавцем єдиного соціального внеску та зарахування/не зарахування цього періоду для страхового стажу можна зареєструвавшись на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України.

Додатково! Пенсійний фонд України пропонує громадянам сучасні онлайнові сервіси, що дозволяють застрахованим особам, а також пенсіонерам постійно бути в курсі новацій у сфері пенсійного забезпечення, контролювати свої особисті дані, замовляти й отримувати довідки тощо.

Раніше писали:

Джерело: МУЗИКІВСЬКА СІЛЬСЬКА ТЕРИТОРІАЛЬНА ГРОМАДА


Книга обліку руху трудових книжок і вкладишів до них

Книга обліку руху трудових книжок і вкладишів до них розроблена відповідно до типової форми № П-10, яку затверджено наказом Міністерства статистики України від 27 жовтня 1995 року № 277. ЇЇ ведення є обов’язковим на підприємствах, в установах, організаціях усіх форм власності та у фізичних осіб — суб’єктів підприємницької діяльності, які використовують працю найманих працівників.

0 (800) 219-977podpiska@mediapro.com.ua

Матеріали до теми


Встановлення факту смерті на тимчасово окупованій території: покрокова інструкція
Свідоцтва про смерть, видані окупаційною владою, не визнаються чинними на території України і не мають жодної юридичної сили. Унаслідок цього ...
Пенсія і повторна військова служба: чи припиняються виплати?
У Пенсійному фонді пояснили, що «військові» пенсії призначаються та виплачуються військовослужбовцям після їх звільнення зі служби. Водночас виплата «військових» пенсій ...
В Україні зросла середня зарплата для розрахунку пенсій
Пенсійний фонд України використовує для розрахунку грошового забезпечення показник середньої зарплати. У травні він становив 20 355,40 грн, що стало рекордом. ...