Реєструйся

Трудова книжка втрачена: як підтвердити робочий стаж


Якщо трудова книжка залишилась на непідконтрольній території або була втрачена, робочий стаж можна підтвердити за допомогою онлайн-сервісу Пенсійного фонду. Щоправда, витяг буде охоплювати лише певний період.

Таку інформацію система зберігає, починаючи з 2000 року.

Для підтвердження робочого стажу потрібно скористатись порталом електронних послуг ПФ або мобільним застосунком для Android та IOS та виконати такі кроки:

  • Пройти авторизацію в е-сервісі за допомогою електронного підпису або BankID.
  • Перейти до меню «Комунікації з ПФУ» й обрати «Запит на отримання електронних документів»
  • Обрати «Витяг з ЕТК», заповнити додаткові поля, підписати та направити звернення

Електронні та паперові трудові книжки: актуальні запитання — читайте в журналі «КАДРОВИК,UA»

Інформація про робочий стаж буде сформована протягом кількох хвилин та з’явиться в розділі «Мої звернення».

ПФУ не прийняв сканкопій трудової книжки: що робити? — читайте в журналі «КАДРОВИК,UA»

А от для підтвердження стажу роботи до 2000 року доведеться звертатись безпосередньо до місця останньої роботи. Якщо таке підприємство було ліквідоване, слід звернутись до його правонаступників або до Трудового архіву. З отриманими довідками дублікат трудової книжки можна отримати за останнім місцем роботи.

Порядок підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки: про головне — читайте в журналі «КАДРОВИК,UA»

Джерело: Закон і Бізнес


Книга обліку руху трудових книжок і вкладишів до них

Книга обліку руху трудових книжок і вкладишів до них розроблена відповідно до типової форми № П-10, яку затверджено наказом Міністерства статистики України від 27 жовтня 1995 року № 277.

ЇЇ ведення є обов’язковим на підприємствах, в установах, організаціях усіх форм власності та у фізичних осіб — суб’єктів підприємницької діяльності, які використовують працю найманих працівників.

Формат (розмір): 210×297 мм
Обсяг: 60 с.
0 (800) 219-977

Матеріали до теми


Спрощено проведення позапланових перевірок підприємств за зверненнями фізичних осіб
Кабінет міністрів дозволив позапланові перевірки підприємств за зверненням фізичної особи, яка постраждала від діяльності компаній за умови документального підтвердження шкоди ...
Військовий облік на підприємстві — відповідальність роботодавців
Роботодавці, які у 2023 року найматимуть на роботу працівників, мають обов’язково звертати увагу на наявність військово-облікових документів у майбутнього співробітника. ...
Роботодавців, що отримали компенсацію за працевлаштування ВПО, перевірятимуть: рішення Уряду
Кабінет Міністрів постановою від 6 червня 2023 року № 568 вніс зміни до Порядку надання роботодавцю компенсації витрат на оплату ...