Передплати журнал

НАЗК: держслужбовці у ЗСУ та теробороні не порушують вимог сумісництва


Державні службовці, які вступили до лав Збройних сил України, територіальної оборони та добровольчих формувань, не порушують вимоги щодо сумісництва та суміщення – таку позицію висловили у Національному агентстві з питань запобігання корупції.

Відповідне роз’яснення №6 від 14.03.2022 надало НАЗК щодо застосування окремих положень Закону України від 14 жовтня 2014 року № 1700-VII «Про запобігання корупції» (далі — Закон № 1700) стосовно дотримання обмежень щодо запобігання корупції під час участі у обороні України розміщене на сайті відомства.

Зазначається, що у зв’язку з російським воєнним вторгненням в Україну значна кількість суб’єктів, на яких поширюється дія Закону №1700, обороняють Батьківщину та проходять військову службу та службу у складі Сил територіальної оборони Збройних Сил України та добровольчих формувань територіальних громад.

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 25 Закону №1700 особам, зазначеним у п. 1 ч. 1 ст. 3 цього Закону, забороняється займатися іншою оплачуваною (крім викладацької, наукової і творчої діяльності, медичної практики, інструкторської та суддівської практики із спорту) або підприємницькою діяльністю, якщо інше не передбачено Конституцією або законами України.

Згідно з ч. 2 ст. 39 Закону України від 25 березня 1992 року № 2232-XII «Про військовий обов’язок і військову службу» громадяни України, призвані на строкову військову службу, військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, або прийняті на військову службу за контрактом у разі виникнення кризової ситуації, що загрожує національній безпеці, оголошення рішення про проведення мобілізації та (або) введення воєнного стану, користуються гарантіями, передбаченими у ч. 3 ст. 119 Кодексу законів про працю України, а також ч. 1 ст. 53 і ч. 2 ст. 57 Закону України від 5 вересня 2017 року № 2145-VIII «Про освіту», ч. 2 ст. 44, ч. 1 ст. 54 і ч. 3 ст. 63 Закону України від 6 червня 2019 року № 2745-VIII «Про фахову передвищу освіту», ч. 2 ст. 46 Закону України від 1 липня 2014 року № 1556-VII «Про вищу освіту».

Відповідно до ч. 3 ст. 119 Кодексу законів про працю України за працівниками, призваними на строкову військову службу, військову службу за призовом осіб офіцерського складу, військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, військову службу за призовом осіб із числа резервістів в особливий період або прийнятими на військову службу за контрактом, у тому числі шляхом укладення нового контракту на проходження військової служби, під час дії особливого періоду на строк до його закінчення або до дня фактичного звільнення зберігаються місце роботи, посада і середній заробіток на підприємстві, в установі, організації, фермерському господарстві, сільськогосподарському виробничому кооперативі незалежно від підпорядкування та форми власності і у фізичних осіб – підприємців, у яких вони працювали на час призову.

Таким працівникам здійснюється виплата грошового забезпечення за рахунок коштів Державного бюджету України відповідно до Закону України від 20 грудня 1991 року

№ 2011-XII «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей».

Джерело: Бухгалтер бюджетної установи

Матеріали до теми


Табелювання мобілізованого працівника та працівника, який перебуває у відпустці без збереження заробітної плати
Ситуація У табелі обліку робочого часу мобілізованим працівникам робочі дні проставляємо «ІН», вихідні — пусте значення. Відпустку без збереження заробітної ...
Нормативні акти, що обмежували сумісництво в державному секторі, скасовано
Утратили чинність деякі постанови Кабінету Міністрів України з питань роботи за сумісництвом працівників державних підприємств, установ й організацій, що визначено ...