Реєструйся

Названо найбільші та найменші пенсії в Україні


У третьому кварталі 2023 року середня пенсія в Україні становила 5350,33 грн (або 146 дол. США). Зараз такий рівень пенсії або вищий отримують трохи більше третини всіх пенсіонерів – 3,57 мільйони осіб.

Серед регіонів України, в 8 областях середня пенсія вища за середню по країні, з найвищою середньою пенсією в Києві – 7 219 грн та найнижчою на Тернопільщині – 4041 грн.

За третій квартал 2023 року середня пенсія по країні зросла на 39 грн та наразі складає 5350,33 грн/146 дол. США.

Читайте також: Про врахування матеріальної допомоги під час обчислення пенсії

Фактично 3,57 млн пенсіонерів – це трохи більше третини від загальної кількості – отримують виплати на цьому рівні або вище.

З них майже третина, а це 1,13 млн осіб – отримують пенсії більше 10 тис. грн. На ці категорії пенсіонерів припадає 59 % від загальної суми пенсійних виплат в країні.

Нині 29 % або 3,08 млн українців отримують пенсії від 2 до 3 тис. грн. Виплати менші за 2 тисячі грн отримують менше 1 % пенсіонерів в країні – 63 862 людини. Наразі у 8 регіонах (Київ, Рівненщина, Донеччина, Луганщина, Дніпропетровщина, Житомирщина, Запорізька та Київська області) пересічна пенсія вища за середню по країні. У ще одній області – Харківській – виплати тримаються на рівні середніх по країні.

Найбільша середня пенсія у Києві – 7 219 грн. Це на 35 % більше за середню пенсію по країні. А найменша середня пенсія знову на Тернопільщині – 4041 грн, на 14 % менше за середню виплату по Україні.

Читайте також: Чи враховуються для призначення пенсії дані нотаріально засвідченої копії трудової книжки?

За 3 квартал поточного року ще на 7 % зросла середня пенсія у Рівненській області – до 6674 грн. Це на 25 % більше за середній показник по країні.

Кількість пенсіонерів продовжує зменшуватися. Протягом третього кварталу 2023 року в Україні стало на 12 368 пенсіонерів менше.

Загалом пенсійні виплати від держави отримує 10 539 968 осіб.

Довідково. Опендатабот – це сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів. Це платформа для роботи з відкритими державними даними, яка надає доступ до різноманітної інформації.

На кінець 2021 року сервісом користується понад 3 млн громадян. Здебільшого це юристи, власники бізнесу та журналісти. API Опендатабот використовують 550 компаній, які отримують відкриті державні дані та повідомлення про їх зміну.

 

Читайте також: Особливості звільнення держслужбовців у разі виходу на пенсію

Джерело: ПРОФСПІЛКА ПРАЦІВНИКІВ ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

Передплата

Матеріали до теми


Чи зараховується до стажу жінкам час догляду за малолітньою дитиною: роз’яснення ПФУ
До страхового стажу для обчислення пенсії зараховуються ті періоди, протягом яких людина підлягала загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню, та за які ...
Про послуги соціального супроводу військовим та їхнім родинам
Розпочалось надання послуги соціального супроводу військовим та їхнім родинам на базі військових частин. Соціальний супровід – це можливість отримати допомогу ...
Порядок проведення роботодавцем перерахунку сум нарахованих доходів та утриманого ПДФО
Згідно з підпунктом 169.4.2 пункту 169.4 статті 169 Податкового кодексу України (далі – ПКУ), роботодавець платника податку на доходи фізичних ...