...
Реєструйся

Розмір допомоги по тимчасовій непрацездатності


Відповідно до статті 17 Закону України від 23 вересня 1999 року № 1105-XIV «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування», розмір допомоги по тимчасовій непрацездатності застрахованих осіб залежить від страхового стажу та виплачується як:

 • 50 % середньої заробітної плати (доходу) – застрахованим особам зі страховим стажем до 3 років;
 • 60 % середньої заробітної плати – застрахованим особам зі страховим стажем від 3 до 5 років;
 • 70 % середньої заробітної плати – застрахованим особам зі страховим стажем від 5 до 8 років;
 • 100 % середньої заробітної плати (доходу) – застрахованим особам зі страховим стажем понад 8 років.

Допомога по тимчасовій непрацездатності працівнику-суміснику — читайте в журналі «КАДРОВИК.UA»

Водночас 100 % середньої заробітної плати (доходу) також виплачується:

 • застрахованим особам, віднесеним до 1-3 категорій осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи;
 • одному з батьків або особі, яка їх замінює, які доглядають хвору дитину віком до 14 років, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи;
 • ветеранам війни, постраждалим учасникам Революції Гідності та членам сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, Захисників і Захисниць України;
 • особам, віднесеним до жертв нацистських переслідувань;
 • донорам, які мають право на пільгу;
 • особам, реабілітованим відповідно до Закону України від 17 квітня 1991 року № 962-XII «Про реабілітацію жертв репресій комуністичного тоталітарного режиму 1917 – 1991 років».

Оплата листків непрацездатності з урахуванням графіка роботи працівника — читайте в журналі «КАДРОВИК.UA»

Працівникам або гіг-спеціалістам резидента Дія Сіті, які є застрахованими особами, допомога по тимчасовій непрацездатності виплачуються незалежно від страхового стажу, в розмірі суми заробітної плати (доходу), з якої фактично сплачено страхові внески.

Важливо! Сума допомоги по тимчасовій непрацездатності (включаючи догляд за хворою дитиною або хворим членом сім’ї) в розрахунку на місяць не повинна перевищувати розмір максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, з якої сплачено страхові внески.

Сума допомоги по тимчасовій непрацездатності, що виплачується працівникам та гіг-спеціалістам резидентів Дія Сіті, не має перевищувати розмір заробітної плати (доходу) таких осіб, з якого фактично сплачено страхові внески.

Читайте також: Про порядок обчислення середньої заробітної плати у зв’язку з набранням чинності постанови КМУ № 957: роз’яснення

Довідково. Середньоденна заробітна плата (дохід, грошове забезпечення) для оплати листка непрацездатності обчислюють діленням нарахованої за розрахунковий період (12 календарних місяців) зарплати, на яку нараховано страхові внески (з 2011 року – єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування), на кількість календарних днів зайнятості у розрахунковому періоді без урахування календарних днів, не відпрацьованих з поважних причин (пункт 3 Порядку обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.09. 2001 № 1266 (зі змінами)).

 

Читайте також: Основні 5 змін до Порядку обчислення середньої зарплати

Джерело: ПФУ


Експрес-курс «Соціальне страхування по тимчасовій непрацездатності»

 • Вичерпно про порядок оформлення «лікарняних»
 • Надаємо готові зразки наказів
 • Гарантуємо письмову консультацію від експерта

тел.: 0 (800) 219-977, (067) 317-58-86
Е-mail: podpiska@mediapro.com.ua

 

Матеріали до теми