Неоплачувані відпустки на територіях, де не ведуться бойові дії: чи можна їх надавати?


Закон України від 15 березня 2022 року  № 2136 «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» (далі — Закон № 2136) встановлює нові правила організації трудових відносин в умовах воєнного стану усіх підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, виду діяльності і галузевої належності, а також осіб, які працюють за трудовим договором з фізособами.

При цьому ч. 3 ст. 12 Закону № 2136-IX дозволяє надавати на прохання працівника на період воєнного стану відпустку без збереження заробітної плати без урахування обмеження щодо максимальної тривалості такої відпустки.

З цього приводу НАДС роз’яснило, чи можна надавати такі відпустки на всій території України чи це стосується лише областей, в яких ведуться активні бойові дії.

Зазначені положення Закону № 2136-IX не містять будь-яких територіальних обмежень чи умов щодо надання відпустки без збереження заробітної плати протягом періоду дії воєнного стану, тому, на думку НАДС, така відпустка може надаватись державним службовцям незалежно від місцезнаходження державного органу, в якому вони працюють.

Аналогічний підхід діятиме і щодо надання неоплачуваних відпусток іншими роботодавцями – підприємствами, організаціями та ФОПами.

Нагадаємо, що вказана відпустка без збереження заробітної плати надається за погодженням між працівником та роботодавцем та лише з ініціативи працівника.

Джерело: БУХГАЛТЕР.UA

Матеріали до теми


Право на безоплатну вторинну правову допомогу: розширено коло осіб
Розширено коло осіб, які мають право на безоплатну вторинну правову допомогу. 3 травня 2022 року Верховна Рада України прийняла Закон України ...
Працівник покинув зону бойових дій: тимчасове призупинення дії трудового договору
Статтею 13 Закону України № 2136 від 15 березня 2022 року «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» визначено, ...
Продовження загальної мобілізації
У Верховній Раді Президент зареєстрував законопроєкт «Про затвердження Указу Президента України “Про продовження строку проведення загальної мобілізації”» № 7390 від ...