...
Реєструйся

Неплатники аліментів притягуються до адмінвідповідальності й обмежуються одночасно в праві виїзду за межі України


Мін’юст нагадує, що відповідно до змісту положень нової редакції ч. 9 ст. 71 Закону України «Про виконавче провадження» від 2 червня 2016 року № 1404-VIII державний виконавець за наявності заборгованості зі сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за шість місяців, виносить постанови:

  • про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві виїзду за межі України;
  • про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві управління транспортними засобами;
  • про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві користування зброєю;
  • про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві полювання.

Зверніть увагу, що винесення таких постанов є обов’язком державного виконавця. Перед винесенням цих постанов перевірка наявності у боржника паспорта громадянина України для виїзду за кордон, а також документів, що встановлюють його право на керування транспортними засобами, користування зброєю і полювання, не здійснюється.

Постанови виготовляються за допомогою автоматизованої системи виконавчого провадження (спільна постанова без затвердження), підписуються державним виконавцем та скріплюються печаткою органу державної виконавчої служби і підлягають направленню сторонам виконавчого провадження не пізніше наступного робочого дня з дня їх винесення. На оскарження відведено 10 робочих днів з дня, коли боржник дізнався про їх винесення. Натомість копії постанов отримують і відповідні держоргани.

За наявності заборгованості зі сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за шість місяців, державний виконавець зобов’язаний скласти протокол про вчинення боржником адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 183-1 КУпАП, і відправляти його для розгляду до суду за місцезнаходженням органу державної виконавчої служби.

Зверніть увагу, що відповідно до статті 183-1 КУпАП за несплату аліментів на утримання дитини, одного з подружжя, батьків або інших членів сім’ї, що призвела до виникнення заборгованості, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за шість місяців з дня пред’явлення виконавчого документа до примусового виконання, — тягне за собою виконання суспільно корисних робіт на строк від ста двадцяти до двохсот сорока годин.

Лист Міністерства юстиції України від 09.02.2018 року № 69/20.5.1/ін-18

Джерело: www.ligazakon.ua

Видання для кадровиків Журнали реєстрації

Матеріали до теми


Відпустка перервалась через лікарняний: як це впливає на зарплату і страхові виплати
Якщо працівник захворів під час щорічної відпустки, він все одно має право на отримання лікарняних. Такі виплати починаються з шостого ...
Гіг-спеціалісти й добровільно застраховані: Мінсоцполітики пропонує нові правила для страхових виплат
До 23 квітня 2025 року триває громадське обговорення проєкту постанови Кабінету Міністрів щодо змін у сфері загальнообов’язкового державного соціального страхування. ...
Пенсіонерам-переселенцям: як не втратити виплати за новими правилами
В Україні почав діяти новий механізм виплати пенсій для переселенців, українців за кордоном та на тимчасово окупованих територіях. Щоб не ...