Передплати журнал

Незадекларовані працівники ціною в мільйон гривень


В Управлінні Держпраці у Чернівецькій області винесено постанову про накладення фінансової санкції на одного із роботодавців сільськогосподарської галузі регіону за використання масової нелегальної зайнятості.

Оскільки суб’єкт господарювання допустив до виконання роботи без укладання трудових договорів 17 працівників, то сума штрафу становить один мільйон двадцять тисяч гривень.

Нагадаємо, що неоформлені трудові відносини інспектори праці виявили у садах фермерського господарства у Дністровському районі.

Суб’єкт господарювання надав громадянам можливість працювати у порушення окремих норм чинного Кодексу законів про працю  України, а саме статті 21 «Трудовий договір» та статті 24 «Укладення трудового договору», а також у порушення норм постанови Кабінету Міністрів України від 17 червня 2015 року за  № 413 «Про порядок повідомлення Державній податковій службі та її територіальним органам про прийняття працівника на роботу».

Таким чином, роботодавець допустив до роботи найманий персонал без укладення трудових договорів та без повідомлення  органу виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Слід додати, що у разі добровільної сплати роботодавцем половини штрафної санкції, тобто 510 тисяч гривень упродовж запропонованого законодавчою нормою терміну, постанова вважатиметься виконаною.

Джерело: https://cv.dsp.gov.ua

Матеріали до теми


Виконання нормативу робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю під час воєнного стану
СИТУАЦІЯ Усім працівникам з інвалідністю у табелі обліку використання робочого часу проставлено «НЗ» за весь місяць. Чи вплине це якось ...
Які умови припинення трудових відносин при спрощеному режимі регулювання: відповідає Держпраці
Відповідно до статті 21 Кодексу законів про працю України (далі — КЗпП) у разі застосування спрощеного режиму регулювання трудових відносин, ...
Чи необхідно інформувати податкову службу про прийняття працівника на роботу при спрощеному режимі регулювання: відповідь Держпраці
Відповідно до вимог статті 24 Кодексу законів про працю України незалежно від виду трудового договору або форми організації трудових відносин ...