Реєструйся

Новий Трудовий кодекс не передбачає збільшення робочого часу


Співавтор проекту нового Трудового кодексу, народний депутат України Олександр Стоян заявив, що спекуляції на тему збільшення робочого часу не відповідають дійсності. Про це він сказав у четвер, 3 жовтня, презентуючи новий проект Трудового кодексу України.

«Ніде немає тієї дурниці, яку озвучують у провокаційних заявах, що начебто збільшений робочий час. Ми залишили норму — 40 годин на тиждень, 8-годиний робочий день при 5-деному тижні», – цитує депутата «Укрінформ».

За словами політика, якщо людина перепрацювала, то має отримати грошову компенсацію, робота у нічний час оплачується у підвищеному розмірі. «Якщо людина перепрацювала з вини роботодавця більше 120 годин, він повинен заплатити у потрійному розмірі», – пояснив Олександр Стоян.

У новому кодексі залишились важливі норми: обов’язковість ведення трудових книжок, підписання контракту роботодавця з робітником, розірвання трудового договору за ініціативи роботодавця лише за згодою профспілки.

У новому варіанті кодексу також зафіксовано, що роботодавець у разі страйку не може звільнити людей. У процесі колективного спору, включаючи проведення страйку, забороняється звільнення за ініціативи роботодавця працівників у зв’язку з їх участю в страйку, роботодавець також не може закрити підприємство. Якщо підприємство закривається, то роботодавець зобов’язаний розрахуватись із людьми, якщо воно перепрофілюється, – взяти на роботу у першу чергу тих людей, які працювали до нового власника.

За Олександра Стояна словами, Трудовий кодекс уже опрацьовано та враховано максимально всі пропозиції роботодавців.

За матеріалами: partyofregions.ua