...
Реєструйся

Нюанси оформлення суміщення посад: пояснює Держпраці


Управління Держпраці в Хмельницькій області надало роз’яснення щодо суміщення професій (посад) або виконання обов’язків тимчасово відсутнього працівника.

1. Суміщення професій (посад) допускається за згодою працівника протягом установленої законодавством тривалості робочого дня (робочої зміни), якщо це економічно вигідно та не призводить до погіршення якості продукції, виконуваних робіт, обслуговування населення.

2. Суміщення професій (посад) не може встановлюватися роботодавцем, якщо для виконання роботи законодавством передбачено вимоги до рівня освіти та стану здоров’я працівника.

3. Доручення виконання роботи на умовах суміщення оформлюється наказом (розпорядженням) роботодавця, яким визначають суміщену посаду, умови виконання роботи та розмір винагороди у вигляді доплати до посадового окладу (тарифної ставки). Доручення виконання працівником поряд зі своєю основною роботою, обумовленою трудовим договором, додаткової роботи за іншою професією (посадою) вважається зміною діючого трудового договору, яка пов’язана з установленням додаткових прав й обов’язків працівнику.

4. Неоформлення наказом (розпорядженням) роботодавця виконання роботи працівником на умовах суміщення професій (посад) не може розглядатися як відсутність змін у трудових відносинах, якщо поведінка сторін трудового договору фактично засвідчила їхню волю до настання відповідних правових наслідків і те, що такі правові наслідки настали.

Якщо роботодавець доручив виконувати працівнику роботу на умовах суміщення професій (посад), а працівник із відома та/або розпорядження роботодавця, яке документально не було оформлено, приступив і виконував поряд зі своєю основною роботою, обумовленою трудовим договором, додаткову роботу за іншою професією (посадою), що підтверджується належними доказами, такі відносини вважатимуться трудовими відносинами на умовах суміщення професій (посад).

Джерело: www.interbuh.com.ua

Видання для кадровиків