Як здійснюється оплата роботи працівнику у вихідний день в період дії воєнного стану?
Згідно зі ст. 72 КЗпП та ч. 3 ст. 107 КЗпП робота у вихідний день може компенсуватися, за згодою сторін, наданням іншого дня відпочинку або у грошовій формі у подвійному розмірі.
При цьому, згідно з ч. 2 ст. 107 КЗпП, оплаті в подвійному розмірі підлягають тільки години, фактично відпрацьовані працівником у такий неробочий день. А надання іншого дня відпочинку надається працівнику тільки за наявності згоди сторін, оскільки законодавством не передбачено такий обов’язок роботодавця.
Читайте також: Зайво виплачені відпускні при звільненні працівника
Тобто роботодавець може компенсувати працівнику роботу у вихідний день оплатою у подвійному розмірі або наданням іншого дня відпочинку. Одночасно оплата у підвищеному розмірі та надання іншого дня відпочинку не допускається. При наданні іншого дня відпочинку робота у вихідний день не оплачується у підвищеному розмірі, також не передбачено і оплати дня відпочинку. Термін надання іншого дня відпочинку визначається за згодою сторін.
Отже, робота працівників у вихідні дні може бути:
- оплачена у подвійному розмірі без надання іншого вихідного дня (зазначимо, що оплата за ці дні проводиться поверх окладу);
- наданням іншого дня відпочинку, але без оплати;
- оплачена робота у вихідні дні в одинарному розмірі з наданням іншого дня відпочинку.
Читайте також: Як розрахувати компенсацію відпустки, якщо в розрахунковому періоді не було нарахувань?
Чи є робота у вихідний день роботою в надурочний час?
При підсумованому обліку робочого часу час, відпрацьований понад норму тривалості робочого часу за обліковий період, вважається надурочним і оплачується згідно зі ст. 106 КЗпП.
При цьому робота понад норму робочого часу, передбаченого графіком в окремі дні, тижні, місяці облікового періоду, при збереженні норми робочого часу за обліковий період не є надурочною.
Тож, робота працівника більше належної тривалості робочого часу не є надурочною.
Читайте також: Оклади та годинні ставки у штатному розписі
Чи є обмеження скільки годин/днів працівник може працювати у вихідні дні на рік на період дії воєнного стану?
Законодавством такі обмеження не передбачені. Проте, потрібно зважати на те, що працівник не може працювати цілий місяць взагалі без відпочинку. Відповідно до ст. 52 та ст. 67 КЗпП при п’ятиденному робочому тижні працівникам надаються два вихідні дні на тиждень.
Джерело: ProPodatki