...
Реєструйся

Оклади та годинні ставки у штатному розписі


ЗАПИТАННЯ

Як має виглядати штатний розпис, якщо на підприємстві частині працівників встановлені оклади, а частині — годинні тарифні ставки?

 

ВІДПОВІДЬ

Законодавством не передбачено єдиних стандартів штатного розпису, тож він може мати довільну форму (крім бюджетних установ та організацій, які складають документ за формою відповідно до наказу Мінфіну від 28 січня 2002 року № 57).

Навчання для кадровиків — семінари, курси, тренінги, вебінари
Індивідуальні курси кадровиків з нуля: 0 (800) 219-977

Одним із законодавчих документів, в якому згадується штатний розпис, є Господарський кодекс України. Зокрема, ч. 3 ст. 64 Господарського кодексу України передбачено, що підприємство самостійно визначає свою організаційну структуру, встановлює чисельність працівників і штатний розпис.

Розробляти штатний розпис потрібно, спираючись на внутрішні організаційно-нормативні документи: діючу структуру з чисельністю працівників, положення з оплати праці. Позаяк у штатному розписі підприємства визначається чисельність працівників за кількістю штатних одиниць за кожною передбаченою штатним розписом посадою (професією), звертаємо увагу, що посади (професії) в штатному розписі мають бути визначені з дотриманням Класифікатора професій.

Тож, керуючись вищезазначеними нормами, підприємству потрібно розробити штатний розпис, який включатиме не тільки оклади за професіями, а й погодинну тарифну ставку.

ГАРЯЧА ЛІНІЯ — безоплатні консультації для передплатників журналу «КАДРОВИК.UA»

На практиці підприємства, у яких різна форма оплати праці — оклади та тарифні ставки, розробляють та застосовують два варіанти штатного розпису:

  1. У графу «Посадові оклади, грн» додають тарифну ставку і отримують графу з назвою «Посадові оклади (годинна тарифна ставка), грн».
  2. Додають окрему графу з назвою «Годинна тарифна ставка, грн» поруч з графою «Посадові оклади, грн».

Чинним законодавством не врегульоване питання, як саме потрібно відображати погодинну тарифну ставку в штатному розписі. Тож місячний оклад визначають множенням годинної тарифної ставки на середньомісячну кількість робочих годин у календарному році, тобто множенням годинної ставки за певною посадою на норму робочих годин за рік, а отриманий результат поділити на 12 (кількість місяців у році). За потреби додаються суми доплат та надбавок.

Письмові і телефонні КОНСУЛЬТАЦІЇ та інші кадрові послуги експертів журналу «КАДРОВИК.UA»

Джерело: ProPodatki

Передплата на друковану версію «КАДРОВИК.UA» на 2025 рік

Матеріали до теми


Як підготуватися до перевірки підприємства ТЦК?
Зміни в законодавстві стосовно мобілізації та обліку військовозобов’язаних суттєво вплинули на бізнес. На третьому році війни існує вже доволі велика ...