Реєструйся

Паперовий лікарняний не зіпсує ваші виплати — пояснює ПФУ


Паперовий листок непрацездатності є дійсним документом для отримання страхових виплат, якщо через технічні чи інші об’єктивні причини електронний лікарняний не було сформовано. У такому випадку страхувальник може подати заяву-розрахунок до Пенсійного фонду через портал електронних послуг, вказавши тип документа як «паперовий» та додавши його скановану копію.

Ситуація. Працівник перебував на лікарняному, і в медичному закладі йому видали листок непрацездатності на паперовому бланку. Чи буде він дійсний для отримання страхових виплат?

 

Так, буде.

Починаючи з 1 жовтня 2021 року усі медичні заклади України запровадили оформлення лікарняних у електронному форматі (пункт 8 наказу МОЗ України від 1 червня 2021 року № 1066).

Медичний висновок про тимчасову непрацездатність, який лікар формує в електронній системі охорони здоров’я, є підставою для створення електронного лікарняного.

Навчання для кадровиків — семінари, курси, тренінги, вебінари
Індивідуальні курси кадровиків з нуля: 0 (800) 21 99 77

Сьогодні більшість листків непрацездатності оформлюються в електронному вигляді. Проте, зокрема через воєнні дії, можливі ситуації, коли лікар немає можливості внести дані до електронної системи охорони здоров’я для створення медичного висновку. У такому разі він має право видати листок непрацездатності на паперовому бланку.

Страхувальники можуть скористатися особистим кабінетом на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України для подання заяви-розрахунку, зокрема й у випадках, коли наявний лише паперовий листок непрацездатності.

Для цього у формі заяви-розрахунку необхідно зазначити тип листка непрацездатності як «паперовий», ввести його серію та номер, а також додати скановану кольорову копію відповідного документа.

Джерело: ПФУ Донецької області

Пакет для кадровика «Передплата + навчання»

Матеріали до теми


Лікарняний і гроші: скільки вам заплатять і що впливає на суму, — пояснює Мін’юст
У разі настання тимчасової непрацездатності, зумовленої хворобою, одним із основних чинників, що впливає на право особи на отримання матеріального забезпечення, ...
Міносвіти надало роз’яснення щодо тривалості відпустки педагогів дитсадків
У відповідь на численні звернення від керівників органів управління освітою, закладів дошкільної освіти Міністерство освіти і науки підготувало роз’яснення стосовно ...
Робота під обстрілами: коли і як можна звільнити працівника в умовах війни
Воєнний стан в Україні вніс значні корективи у трудові відносини, зокрема й у процедуру звільнення працівників. Важливо знати свої права ...