...
Реєструйся

ПДФО та військовий збір утримуються з суми виплаченої ФОП допомоги по тимчасовій непрацездатності


Уповноваженим органом управління в системі загальнообов’язкового державного соціального страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та від нещасного випадку є ПФУ (стаття 4 Закону України від 23 вересня 1999 року № 1105-XIV «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі — Закон № 1105)).

Види страхових виплат за страхуванням у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності встановлено статтею 13 Закону № 1105. Зокрема, за страхуванням у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності надається такий вид матеріального забезпечення — допомога по тимчасовій непрацездатності, включаючи догляд за хворою дитиною, догляд за дитиною віком до 14 років або дитиною з інвалідністю віком до 18 років на весь період надання реабілітаційної допомоги, за наявності медичного висновку про необхідність стороннього догляду за дитиною.

Дохід у вигляді матеріального забезпечення (допомоги по тимчасовій непрацездатності), який виплачується ПФУ, не включається до доходу ФОПа, проте оподатковується за загальними правилами, встановленими ПКУ для платників податків — фізичних осіб.

Експрес-курс «Соціальне страхування по тимчасовій непрацездатності»

Відповідно до підпункту. 165.1.1 ПКУ передбачено винятки, за якими отримані доходи платника податку не включаються до його загального місячного (річного) оподатковуваного доходу.

Однак слід зауважити, що винятки, передбачені підпунктом 165.1.1 ПКУ, не поширюються на виплату заробітної плати, грошової (вихідної) допомоги при виході на пенсію (у відставку) та виплату, пов’язану з тимчасовою втратою працездатності.

 

Отже, допомога по тимчасовій непрацездатності, нарахована (виплачена) фізичній особі — підприємцю ПФУ, є об’єктом оподаткування ПДФО та військовим збором, а ПФУ є податковим агентом щодо такого доходу.

Джерело: Бухгалтер.UA

Плакати та шпаргалки для роботи відповідального за ведення військового обліку на підприємстві

Матеріали до теми


Порядок формування страхувальниками-роботодавцями коригуючих заяв-розрахунків
Відповідно до частини першої статті 26 Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» та ...
Податкова соціальна пільга багатодітному працівнику: як саме діє механізм
Відповідно до пп. 169.1.1 ПКУ будь-який платник податку на доходи фізичних осіб має право на зменшення суми загального місячного оподатковуваного ...
Адміністрування соцвиплат переходить до ПФУ: чи оновлювати посвідчення?
Пенсійному фонду України від органів соціального захисту населення передається низка функцій щодо виплати соціальних допомог. У ПФУ зазначають, що особам, ...