...
Реєструйся

Підстава для припинення допомоги у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю


Посадовці ПФУ у своєму листі від 08.07.2024 № 2800-030401-8/41361 надали роз’яснення щодо підстави, у зв’язку з якою припиняється надання допомоги по тимчасовій непрацездатності.

Як відомо, право на страхові виплати за страхуванням у зв’язку з хворобою мають застраховані особи – громадяни України, іноземці, особи без громадянства та члени їхніх сімей, які проживають в Україні, якщо інше не передбачено міжнародним договором України, згода на обов’язковість якого надана ВРУ, відповідно до частини першої статті 12 Закону України від 23 вересня 1999 року № 1105-XIV «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі — Закон № 1105). Це право виникає з настанням страхового випадку в період роботи (включаючи час випробування та день звільнення), зайняття підприємницькою та іншою діяльністю, якщо інше не передбачено законом.

Експрес-курс «Соціальне страхування по тимчасовій непрацездатності»

Страхову виплату у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності застрахованим особам, які працюють на умовах трудового договору (контракту), гіг-контракту, іншого цивільно-правового договору та на інших підставах, передбачених законом, призначають та здійснюють за основним місцем роботи (частина перша статті 22 Закону № 1105).

Підставою для призначення допомоги по тимчасовій непрацездатності, по вагітності та пологах є сформований на основі медичного висновку про тимчасову непрацездатність листок непрацездатності (частина перша статті 23 Закону № 1105).

Відповідно до частини другої статті 15 Закону № 1105 допомогу по тимчасовій непрацездатності у випадках, зазначених у пунктах 1 і 7 частини першої цієї статті, виплачує уповноважений орган управління застрахованим особам з шостого дня непрацездатності за весь період до відновлення працездатності або до встановлення медико-соціальною експертною комісією (далі — МСЕК) інвалідності (встановлення іншої групи, підтвердження раніше встановленої групи інвалідності), незалежно від звільнення, припинення підприємницької або іншої діяльності застрахованої особи в період втрати працездатності, у порядку та розмірах, встановлених законодавством.

Отже, стверджують у ПФУ, у частині другій статті 15 Закону № 1105 визначено підставу, у зв’язку з якою припиняється надання допомоги по тимчасовій непрацездатності. Такою підставою є факт встановлення МСЕК застрахованій особі групи інвалідності.

 

Джерело: Бухгалтер.UA

Передплата на електронну версію «КАДРОВИК.UA» на 2025 рік

Матеріали до теми


Держслужба зайнятості прокоментувала перехід України на 4-денний робочий тиждень
Ми вже розповідали про позицію очільника парламентського фінансового Комітету Данила Гетманцева щодо ідеї запровадити робочу чотириденку. Прокоментували цю позицію і ...
Мін’юст роз’яснює щодо права на відпустку та відповідальності роботодавця за його порушення
Право на відпустки мають усі працівники (громадяни України, іноземці та особи без громадянства), які перебувають у трудових відносинах з підприємствами, ...