Підвищення пенсій із зростанням прожиткового мінімуму


Згідно зі статтею 7 Закону України від 2 грудня 2021 року № 1928-IX «Про Державний бюджет на 2022 рік» з 1 липня збільшено розмір прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність. Прожитковий мінімум зріс із 1934 грн до 2027 грн.

Це вплинуло на підвищення пенсій, яке проведено автоматичним способом, тобто без звернення пенсіонерів, за матеріалами пенсійних справ.

Водночас не всі пенсії підвищено, а розмір підвищення не однаковий для всіх пенсіонерів і залежить від складових пенсійної виплати (основного розміру пенсії, надбавок і підвищень до пенсій), при обчисленні яких застосовується розмір прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб.

Підвищено розміри надбавок і підвищень до пенсій особам з інвалідністю внаслідок війни й учасникам бойових дій, учасникам війни, мінімальні пенсійні виплати для шахтарів, у разі втрати годувальника та інші.

Щодо підвищення мінімального розміру пенсії та надбавки до пенсії за понаднормовий стаж – воно провадиться лише тим пенсіонерам, які не працюють. Для пенсіонерів, які продовжують працювати, збільшення зазначених розмірів виплат здійснюватиметься після їхнього звільнення з роботи, виходячи з розміру прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб на момент звільнення.

Додамо, що не підвищувалися, а залишилися в раніше призначеному розмірі підвищення (надбавки) до пенсій:

  • дітям війни (66,13 грн);
  • особам, які проживають у гірських населених пунктах (розмір пенсії збільшується на 20%);
  • на утриманців (150,00 грн – до пенсій, призначених відповідно до Закону України від 9 липня 2003 року № 1058-IV «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»);
  • громадянам, які необґрунтовано зазнали політичних репресій і згодом були реабілітовані – у розмірі 54,40 грн, а членам їхніх сімей, яких було примусово переселено, – 43,52 грн.

Джерело: Федерація професійних спілок України

ТОП-50 відповідей на запитання кадровиків у воєнний час

Матеріали до теми


ФССУ інформує, що прийом у Марганецькому відділенні тимчасово зупинений
Унаслідок масованого обстрілу реактивними снарядами з тимчасово окупованої території 10 серпня 2022 року було пошкоджено приміщення Марганецького відділення управління виконавчої ...
Щомісячні страхові виплати ФССУ в серпні: яку суму вже перераховано
Щомісячні страхові виплати від Фонду соціального страхування України впродовж серпня вже отримали майже 47 тисяч потерпілих на виробництві й членів ...
Скільки працівників постраждало внаслідок бойових дій: нові дані
З початку війни внаслідок бойових дій на підприємствах України зафіксовано 243 випадки травмування та/або смерті працівників, більшість із яких групові. ...