Передплати журнал

Підвищення пенсій із зростанням прожиткового мінімуму


Згідно зі статтею 7 Закону України від 2 грудня 2021 року № 1928-IX «Про Державний бюджет на 2022 рік» з 1 липня збільшено розмір прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність. Прожитковий мінімум зріс із 1934 грн до 2027 грн.

Це вплинуло на підвищення пенсій, яке проведено автоматичним способом, тобто без звернення пенсіонерів, за матеріалами пенсійних справ.

Водночас не всі пенсії підвищено, а розмір підвищення не однаковий для всіх пенсіонерів і залежить від складових пенсійної виплати (основного розміру пенсії, надбавок і підвищень до пенсій), при обчисленні яких застосовується розмір прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб.

Підвищено розміри надбавок і підвищень до пенсій особам з інвалідністю внаслідок війни й учасникам бойових дій, учасникам війни, мінімальні пенсійні виплати для шахтарів, у разі втрати годувальника та інші.

Щодо підвищення мінімального розміру пенсії та надбавки до пенсії за понаднормовий стаж – воно провадиться лише тим пенсіонерам, які не працюють. Для пенсіонерів, які продовжують працювати, збільшення зазначених розмірів виплат здійснюватиметься після їхнього звільнення з роботи, виходячи з розміру прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб на момент звільнення.

Додамо, що не підвищувалися, а залишилися в раніше призначеному розмірі підвищення (надбавки) до пенсій:

  • дітям війни (66,13 грн);
  • особам, які проживають у гірських населених пунктах (розмір пенсії збільшується на 20%);
  • на утриманців (150,00 грн – до пенсій, призначених відповідно до Закону України від 9 липня 2003 року № 1058-IV «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»);
  • громадянам, які необґрунтовано зазнали політичних репресій і згодом були реабілітовані – у розмірі 54,40 грн, а членам їхніх сімей, яких було примусово переселено, – 43,52 грн.

Джерело: Федерація професійних спілок України

ТОП-50 відповідей на запитання кадровиків у воєнний час

Матеріали до теми


Пенсійний фонд і Фонд соціального страхування об’єднаються
21 вересня Верховна Рада України схвалила проєкт Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування». ...
Етапи проходження е-лікарняного для фінансування допомоги: інфографіка ФССУ
Щодня до Фонду соціального страхування України (далі — ФССУ) надходить на оплату 21,4 тисячі листків непрацездатності на загальну суму близько ...