...
Реєструйся

Питання шестиденного тижня для школярів вирішуватиме місцева влада


22 серпня 2014 року на засідання Колегії Міністр освіти і науки України Сергій Квіт поінформував, що зараз у багатьох регіонах готуються рішення щодо можливих змін у структурі навчального року: «Йдуть розмови щодо шестиденного навчального тижня для шкіл. Міністерство, в принципі, таких змін не ініціює, бо для дітей це не дуже добре. Але ми також розуміємо, що можуть бути різні ситуації з енергоносіями на місцях. І тому, якщо ситуація вимагатиме, то рішення прийматимуть місцеві органи влади».

Міністр наголосив, що дії органів управління освітою та керівників навчальних закладів повинні узгоджуватися з батьківською громадськістю, відповідати чинному законодавству, санітарним нормам і правилам, а заходи, що вживатимуться, не призвели до надмірного фізичного та психологічного перевантаження учнів.

Тривалість навчального тижня у загальноосвітніх навчальних закладах незалежно від підпорядкування, типів і форм власності визначена частиною третьою ст. 16 Закону України «Про загальну середню освіту», згідно з якою структура навчального року (за чвертями, півріччями, семестрами) та тривалість навчального тижня встановлюються загальноосвітнім навчальним закладом у межах часу, передбаченого робочим навчальним планом, за погодженням з відповідним органом управління освітою.

Відповідно до п. 9 ст. 16 та п. 1 ст. 22 Закону України «Про місцеві державні адміністрації» саме до повноважень місцевих органів влади у межах, визначених Конституцією і законами України, належить функція державного контролю на відповідних територіях, зокрема, за додержанням законодавства з питань науки і освіти, а також реалізація державної політики у цих галузях.

За інформацією Міносвіти