Планується введення професійного ліцензування лікарів

Дата публікації: 21.06.2018

МОЗ оприлюднив Концепцію професійного ліцензування лікарів.

Передбачається введення обов'язкового професійного ліцензування лікарів.

Такі ліцензії видаватиме спеціальна Ліцензійна рада з 30 обраних лікарів. Також до її складу можуть залучити іноземних експертів.

Ліцензію потрібно буде підтверджувати кожні три роки. При цьому враховуватиметься особисте освітнє портфоліо та історія медичної практики. У випадку недбалості чи суттєвих помилок лікаря, ліцензію може бути призупинено або анульовано.

Нова модель регулювання доступу до професії лікаря передбачає зміни з моменту вступу в медичний університет, зокрема, вже введено прохідний бал 150 за обов'язкові предмети як для студентів-бюджетників, так і для студентів-контрактників. Студенти, які почали вчитись з 2016 року на магістерській програмі, після складання всіх необхідних іспитів стануть спеціалістами з професійною ліцензією.

Для практикуючих лікарів передбачено поступовий перехід на нову систему протягом 2020-2024 років. Їм потрібно буде скласти спеціальний ліцензійний іспит. Також Україна визнає ліцензії країн ЄС, США, Ізраїлю, Канади, Японії.

Також нова модель вимагатиме здійснення лікарем безперервного професійного розвитку. За участь у освітніх заходах (семінарах, тренінгах, конференціях тощо) лікарю нараховуватимуться відповідні бали. Лікар матиме можливість формувати власну індивідуальну освітню траєкторію. МОЗ встановить мінімальну кількість балів, яка має бути отримана лікарем.

Очікується, що запровадження професійної ліцензії ліквідує колективну безвідповідальність і впровадить персональну відповідальність лікаря за прийняття клінічних рішень та якість надання допомоги.

Концепція оприлюднена на сайті МОЗ для публічного обговорення.

Джерело: ligazakon.net

Видання для кадровиків Журнали реєстрації