...
Реєструйся

Послуги з догляду за спрощеною процедурою для осіб з інвалідністю та людей похилого віку


Міністр соціальної політики України Марина Лазебна повідомила, що люди похилого віку та люди з інвалідністю зможуть під час воєнного стану отримати послуги з догляду та влаштуватись до інтернатних закладів лише за заявою, а відповідні рішення органи влади прийматимуть протягом 1 робочого дня.

Відповідні зміни за пропозицією Мінсоцполітики Уряд ухвалив до постанов Кабінету Міністрів України від 26 червня 2019 року № 576 «Про затвердження Порядку надання соціальних послуг особам з інвалідністю та особам похилого віку, які страждають на психічні розлади» та від 1 червня 2020 року № 587 «Про організацію надання соціальних послуг».

Зміни стосуються порядку надання наступних соціальних послуг для осіб з інвалідністю та осіб похилого віку:

  • стаціонарного догляду,
  • паліативного догляду,
  • догляду вдома,
  • підтриманого проживання.

Зокрема, під час воєнного стану для їх отримання достатньо лише одного документа:

  • заяви від людини (для дієздатних осіб та осіб, цивільна дієздатність яких обмежена);
  • заяви від законного представника (для недієздатних осіб, яким призначено опікунів);
  • повідомлення уповноваженої особи органу опіки та піклування (для недієздатних осіб, які не мають законного представника).

Заяву про надання соціальних послуг можна подати до:

  • уповноваженого органу соцзахисту,
  • відповідної військової адміністрації / обласної, Київської та Севастопольської міської держадміністрації
  • безпосередньо до надавача соціальних послуг.

Уповноважені органи соцзахисту та надавачі соціальних послуг протягом одного робочого дня передають заяви до відповідної військової адміністрації / обласної, Київської та Севастопольської міської держадміністрації, які, в свою чергу, протягом одного робочого дня оформляють путівку та передають її надавачу соціальних послуг.

«В першу чергу, нам було важливо забезпечити для всіх людей з інвалідністю та людей похилого віку, які цього потребують, можливість якнайшвидше влаштуватись до інтернатного закладу для догляду в стаціонарних умовах. В умовах воєнних дій швидкість прийняття таких рішень – часто питання життя та смерті в буквальному сенсі.

Тому ми зробили так, щоб достатньо було заяви, а від моменту її подання до влаштування до закладу проходило максимум два робочих дні, а не 10», – прокоментувала Марина Лазебна.

Джерело: Урядовий портал

Матеріали до теми


Мінсоцполітики запустить платформу пошуку роботи для вимушених переселенців
Міністерство соціальної політики України та благодійний фонд «Прихисти своїх» підписали Меморандум про співпрацю. Ініціатива передбачає, зокрема, запуск онлайн-платформи, яка поєднає ...
Отримати соцвиплати стане простіше і швидше: внутрішнє адміністрування виплат здійснюватиме ПФУ
З 1 липня 2025 року внутрішнє адміністрування соціальних допомог, які отримують українці, здійснюватиме Пенсійний фонд України. Для отримувачів соціальних виплат ...
Як оплачується лікарняний працівникам з різним стажем
У ПФУ роз’яснили, як впливає страховий стаж на розмір виплати допомоги по тимчасовій непрацездатності. Допомога по тимчасовій непрацездатності виплачується застрахованим ...