...
Реєструйся

Потерпілих на виробництві забезпечують ліками безоплатно


Фонд соціального страхування України реалізував програму фінансування лікарських засобів і виробів медичного призначення, що необхідні потерпілим на виробництві, в обсязі 100% потреби. Про це повідомив директор виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України Євген Баженков.

Упродовж 2017 року за рахунок коштів Фонду лікарськими засобами та виробами медичного призначення в аптечних закладах було забезпечено 18 965 осіб, у тому числі 910 внутрішньо переміщених осіб.

За словами Євгена Баженкова, програма забезпечення лікарськими засобами та виробами медичного призначення доступна потерпілим на виробництві в усіх регіонах України. Участь в програмі беруть декілька тисяч аптечних закладів, яким Фонд соціального страхування відшкодовує вартість відпущених препаратів.

Крім того, потерпілі на виробництві можуть самостійно придбати необхідні ліки та вироби медичного призначення в будь-якому аптечному закладі – у такому разі Фонд на підставі розрахункових документів компенсує вартість засобів безпосередньо застрахованій особі.

«Одна з головних функцій Фонду – у разі виробничого травматизму або професійної хвороби гарантувати людині, по-перше, компенсацію втраченого заробітку і, по-друге, фінансування відновлення її здоров’я та працездатності. Для цього ФССУ у повному обсязі фінансує надання потерпілим на виробництві медичної допомоги: від оплати діагностики, операцій і анестезії до забезпечення всіма потрібними ліками, гігієнічними виробами, медичним наглядом, протезуванням і відновним лікуванням за прямими наслідками страхового випадку», – наголошує Євген Баженков.

Право на отримання лікарських засобів за рахунок коштів Фонду соцстрахування має кожен потерпілий внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання.

Фондом фінансується 100% вартості препаратів та медвиробів, потреба в яких визначена МСЕК та лікарсько-консультативною комісією закладу охорони здоров’я. Забезпечення відбувається в повному обсязі відповідно до потреби впродовж усього періоду до відновлення здоров’я.

Нагадаємо, новостворений Фонд соціального страхування України, що об’єднав фонди соцстрахування з тимчасової втрати працездатності та від нещасного випадку на виробництві, повноцінно запрацював з 01 серпня 2017 року. За цей період ФССУ вдалось завершити реформу надання соціальних послуг українцям за адресним принципом, що дозволило, зокрема, збільшити ефективність програми забезпечення реабілітаційним лікуванням за кошти Фонду, а також розпочати впровадження ряду інноваційних змін усієї системи соціального страхування в Україні.

Джерело: www.fssu.gov.ua

Видання для кадровиків Журнали реєстрації

Матеріали до теми


Виробнича практика учня: що каже ДПС про повідомлення?
Для проходження виробничої практики слухачами професійно-технічних закладів (далі – ПТНЗ) ці заклади освіти укладають відповідні договори із підприємствами, установами та ...
Використання ШІ та цифрових інструментів в системі управління охороною праці в Україні
В умовах війни українські підприємства змушені адаптуватися до нових реалій, впроваджуючи сучасні інструменти для збереження життя та здоров’я працівників. Від ...
Медичні протипоказання: коли працівник може бути відсторонений без збереження зарплати
Якщо працівник не може виконувати свої обов’язки через стан здоров’я, роботодавець має право відсторонити його від роботи на підставі медичних ...
Комплексні заходи з охорони праці: з чого почати і як не забути головне
Комплексні заходи з охорони праці – це заходи щодо досягнення встановлених нормативів безпеки, гігієни праці та виробничого середовища, підвищення наявного ...