Працюючі ФОПи із 1 січня можуть не сплачувати за себе ЄСВ


В ДПС звертають увагу, що із 1 січня 2021 року діятиме Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» щодо усунення дискримінації за колом платників» від 13 травня 2020 року № 592-IX .

Тож ФОП, в тому числі  ті, які обрали спрощену систему оподаткування, та особи, які провадять незалежну професійну діяльність, які є найманими працівниками, звільнять від сплати за себе ЄСВ. Але врахуйте, що стосуватиметься це лише тих місяців звітного періоду, за які роботодавець сплатив страховий внесок за таких осіб у розмірі не менше мінімального страхового внеску.

Однак такі особи можуть бути платниками ЄСВ за умови самостійного сплати ЄСВ, але не більше максимальної суми ЄСВ та не менше розміру мінімального страхового внеску.

Матеріали до теми


Мобільний застосунок «Пенсійний фонд» у смартфонах та планшетах
Мобільний застосунок “Пенсійний фонд” надає доступ до електронних сервісів Пенсійного фонду України у зручному форматі з мобільних пристроїв (смартфонів та ...
Нормативно-правові акти окупаційних сил не є правомірними
Нормативно-правові акти окупаційних сил та окупаційних адміністрацій російської федерації є нікчемними, не створюють жодних правових наслідків, і нікчемність цих актів ...