Проект групи компаній «МЕДІА-ПРО»

ПРАЦЮЮЧІ ОСОБИ НЕ МОЖУТЬ УКЛАДАТИ ДОГОВІР ПРО ДОБРОВІЛЬНУ СПЛАТУ ЄСВ

Дата публікації: 10.01.2019

Платниками єдиного внеску є: зокрема, підприємства, установи та організації, інші юрособи, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, які використовують працю фізосіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, згідно з п. 1 ч.1 ст. 4 Закону № 2464.

Коло платників, які мають право на добровільну сплату ЄВ, та умови, за яких таке право надається визначено ч. 1 ст. 10 Закону № 2464.

Право на добровільну сплату ЄСВ мають, зокрема:

  • особи, які досягли 16-річного віку та не перебувають у трудових відносинах з роботодавцями, визначеними п. 1 ч.1 ст. 4 Закону № 2464,
  • не належать до платників єдиного внеску, тобто не є ФОП, також і ті які обрали спрощену систему оподаткування; особою, яка провадять незалежну професійну діяльність; членом фермерського господарства, якщо вони не належать до осіб, які підлягають страхуванню на інших підставах; в тому числі іноземці та особи без громадянства, які постійно проживають або працюють в Україні, громадяни України, які працюють або постійно проживають за межами України, якщо інше не встановлено міжнародними договорами, згода на обов'язковість яких надана ВРУ, - виключно на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.

Отже згідно зі ст. 10 Закону № 2464 особа, що перебуває у трудових відносинах з роботодавцем, не має права на заключення договору про добровільну сплату ЄВ.

Видання для кадровиків Журнали реєстрації

Вас може зацікавити

Книга обліку щорічних і
додаткових відпусток
працівників

Придбати

Посібник
«Договори: цивільно-
правовий vs трудовий»

Придбати

Посібник
«Прийняття та звільнення:
законодавство та практика»

Придбати