...
Реєструйся

Працівник не може «звільнитися за власним бажанням», якщо він залучений до суспільно корисних робіт


ЗАПИТАННЯ

Чи може працівник розірвати трудовий договір за власною ініціативою в разі залучення його до суспільно корисних робіт?

 

ВІДПОВІДЬ

Ні, не може. Суспільно корисні роботи (трудова повинність) – це види тимчасової трудової діяльності працездатних осіб в умовах воєнного стану, які провадяться для виконання робіт, що:

  • мають оборонний характер;
  • скеровані на ліквідацію наслідків надзвичайних ситуацій техногенного, природного та воєнного характеру, що виникли в період воєнного стану;
  • направлені на задоволення потреб Збройних Сил України, інших військових формувань і сил цивільного захисту;
  • виконуються з метою забезпечення функціонування національної економіки та системи забезпечення життєдіяльності населення.

Письмові і телефонні КОНСУЛЬТАЦІЇ та інші кадрові послуги експертів журналу «КАДРОВИК.UA»

Суспільно корисні роботи не можуть бути пов’язані з підприємництвом або іншою діяльністю, спрямованою на одержання прибутку. Виконання таких робіт, як правило, не потребує спеціальної професійної підготовки.

Крім цього, трудова повинність не потребує обов’язкової згоди особи на такий трудовий обов’язок, відповідно, працівник не може звільнитися за власним бажанням.

Раніше писали:

Джерело: Управління Держпраці


ЮРИСТ З КАДРОВИХ ПИТАНЬ І ТРУДОВОГО ЗАКОНОДАВСТВА — ONLINE

Унікальна послуга на ринку України!
Докладніше

Забезпечте собі:
✔ максимально вивірені рішення щодо трудових відносин з колективом
✔ стійку правову позицію в спірних ситуаціях
✔ регульовані та зрозумілі процеси у «відносинах із державою»

0 (800) 219-977(067) 317-58-86

Матеріали до теми


Першочергово розв’язати питання безбар’єрності потрібно у сфері працевлаштування — така думка 57 % опитаних
Перша леді України Олена Зеленська разом із Прем’єр-міністром Денисом Шмигалем та представниками профільних міністерств узяли участь у презентації результатів дослідження ...
Чи правомірне скасування додаткових та компенсаційних виплат, передбачених колективним договором, під час дії воєнного стану?
Відповідно до статті 13 Кодексу законів про працю України (далі — КЗпП України) зміст колективного договору визначається сторонами в межах ...