Передплати журнал

Право на призначення дострокової пенсії за віком: кого торкнеться?


В Україні на законодавчому рівні уточнили норми, що регулюють визначення категорій осіб, які визнані ветеранами війни та членами сімей загиблих захисників та захисниць України та надання їм соціальних гарантій, – повідомляє видання «На пенсії».

Відповідно до законодавства, особи, які входять до складу добровольчих формувань територіальних громад, мають право на пенсійне забезпечення, передбачене для військовослужбовців із числа учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни.

У разі загибелі осіб, які входять до складу добровольчих формувань територіальних громад, при виконанні завдань, необхідних для оборони України, членам їхніх сімей надано право пенсійного забезпечення, передбачене для членів сімей загиблих військовослужбовців.

Крім цього учасникам добровольчих формувань територіальних громад та тим, хто безпосередньо бере участь в обороні України, надано право на призначення дострокової пенсії за віком після досягнення чоловіками 55 років, жінками – 50 років та за наявності страхового стажу не менше 25 років у чоловіків та не менше 20 років. років у жінок.

Джерело: napensii.ua

Матеріали до теми


Відпустка у зв’язку з усиновленням дитини під час воєнного стану
Особі, яка усиновила дитину із числа дітей-сиріт або дітей, позбавлених батьківського піклування, надається одноразова оплачувана відпустка у зв’язку з усиновленням ...
Які умови припинення трудових відносин при спрощеному режимі регулювання: відповідає Держпраці
Відповідно до статті 21 Кодексу законів про працю України (далі — КЗпП) у разі застосування спрощеного режиму регулювання трудових відносин, ...