Право на призначення дострокової пенсії за віком: кого торкнеться?


В Україні на законодавчому рівні уточнили норми, що регулюють визначення категорій осіб, які визнані ветеранами війни та членами сімей загиблих захисників та захисниць України та надання їм соціальних гарантій, – повідомляє видання «На пенсії».

Відповідно до законодавства, особи, які входять до складу добровольчих формувань територіальних громад, мають право на пенсійне забезпечення, передбачене для військовослужбовців із числа учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни.

У разі загибелі осіб, які входять до складу добровольчих формувань територіальних громад, при виконанні завдань, необхідних для оборони України, членам їхніх сімей надано право пенсійного забезпечення, передбачене для членів сімей загиблих військовослужбовців.

Крім цього учасникам добровольчих формувань територіальних громад та тим, хто безпосередньо бере участь в обороні України, надано право на призначення дострокової пенсії за віком після досягнення чоловіками 55 років, жінками – 50 років та за наявності страхового стажу не менше 25 років у чоловіків та не менше 20 років. років у жінок.

Джерело: napensii.ua

Матеріали до теми


Мобільний застосунок «Пенсійний фонд» у смартфонах та планшетах
Мобільний застосунок “Пенсійний фонд” надає доступ до електронних сервісів Пенсійного фонду України у зручному форматі з мобільних пристроїв (смартфонів та ...