Президент пропонує встановити нову статтю Кримінального кодексу про декларування недостовірної інформації


Президент зареєстрував у Верховній Раді законопроєкт № 4434 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо відновлення відповідальності за декларування недостовірної інформації та неподання суб’єктом декларування декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування».
Пропонується статтю 366-1 Кримінального кодексу України виключити, при цьому доповнити його новою статтею 366-2 «Декларування недостовірної інформації», якою встановити кримінальну відповідальність у вигляді:
— штрафу від 2 500 до 5 000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 42 500 грн до 85 000 грн);
— або громадських робіт на строк від 150 до 240 годин;
— або позбавлення волі на строк до двох років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.
Планується, що така відповідальність наставатиме за умисне внесення суб’єктом декларування недостовірних відомостей до декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, передбаченої Законом України «Про запобігання корупції» від 14 жовтня 2014 року
№ 1700-VII, якщо такі відомості відрізняються від достовірних на суму від 500 до 2000 прожиткових мінімумів для працездатних осіб. У випадку прийняття Закон набере чинності з дня, наступного за днем його опублікування.